Potopa na turnaji v Heráklionu

Heráklion, krásné slunné město plné historie. Kdo by se do tohoto města nechtěl jednou podívat. Krétské hlavní město je také oblíbenou zastávkou tenisu. V Heráklionu se konaly turnaje tento rok už v únoru a na konci října, a i tento týden. Mužský turnaj se odehrává na tvrdém povrchu a ženy hrají na antuce. V areálu Lyttos Beach Tennis Club bude složité tento týden odehrát další zápasy, jelikož nastaly nečekané komplikace.

Turnaje v Řecku se z českých tenistů zúčastnil například Tadeáš Paroulek, Anastasija Detiuc, Tomáš Jirounek, Sonja Křtěnová, Linda Ševčíková, Dominik Reček, Kristýna Hrabalová, Johana Marková nebo Darja Viďmanová. To je jen zlomek tenistů, kterým se týden v Heraklionu vlivem počasí neskutečně zkomplikoval. Do Řecka totiž dorazila velmi silná bouře, která způsobila velké škody v celém tenisovém areálu. Voda se valí všude a není jisté, zda se tento týden podaří dostat areál do takého stavu, aby se v něm dalo hrát.

Na twitteru se k situaci v Heráklionu vyjádřil 332. hráč světa Corentin Denolly. „Nejsme si jistí, jestli bude možné tento týden hrát,“ sdělil své obavy francouzský tenista. My se mu vůbec nemůžeme divit, jelikož celý areál je pod vodou a škody na kurtech budou velké.

Letošní sezóna byla dost výrazně postižena pandemií koronaviru a momentálně řeckému turnaji nepřeje ani příroda. Úterní program byl zrušen, ale to nemusí být vše. Ve hře je i zrušení zbytku turnaje, pokud na kurtech nebude možné hrát. Co myslíte? Podaří se turnaj tento týden dohrát do konce?

Videa od české tenistky D. Viďmanové

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full