Pražská Štvanice bude hostit kombinovaný turnaj mužů a žen

Zdroj fotky: Pavel Lebeda

Opět po roce se tenisté z celého světa představí také v Praze. Kombinovaný turnaj mužů a žen se bude konat od 5. května v areálu tenisového klubu 1. ČLTK. Kromě domácích nadějí se můžete na Advantage Cars Prague Open těšit i na velmi kvalitní zahraniční tenisty.

Pražská Štvanice bude příští týden opět lákat na světový tenis. Turnaj Advantage Cars Prague Open se bude konat již po čtyřiadvacáté, letos bude hostit mužský turnaj kategorie ATP Challenger 75 a ženský turnaj kategorie ITF W75.

Nasazenou jedničkou bude 144. muž žebříčku ATP Patrick Kypson, čtyřiadvacetiletý americký tenista letos opanoval challenger v Clevelandu a připsal si první výhry na okruhu ATP. V Delray Beach se probojoval do čtvrtfinále a v Indian Wells přešel přes první kolo, ve druhém nevyzrál na Humberta. Na opačné straně pavouku bude švýcarský mladík Leandro Riedi, který v roce 2020 opanoval juniorské Australian Open.

Z českých hráčů se v hlavní soutěži představí Dalibor Svrčina a Zdeněk Kolář. Svého zástupce bude mít v pavouku i Slovensko, na pražské antuce si zahraje Alex Molčan. V kvalifikaci se o hlavní soutěž poperou další čeští zástupci, půjde o Jiřího Veselého, Michaela Vrbenského, Jonáše Forejtka či Martina Krumicha.

Nejvýše nasazenou ženou bude ukrajinská tenistka Julija Starodubcevová, která má z okruhu ITF na kontě čtyři tituly. Druhou nejvýše nasazenou ženou bude někdejší členka elitní osmdesátky Panna Udvardyová. Češky se také doma představí, nejlepší pozici má Dominika Šalková, v hlavní soutěži ji doplní Gabriela Knutson a Nikola Bartůňková. V kvalifikaci zabojují ještě Linda Klimovičová, Barbora Palicová, Jesika Malečková a Ivana Šebestová.

Vstupné na Advantage Cars Prague Open bude po celou dobu konání turnaje zdarma. Všechna utkání budou živě vysílána na webu turnaje a finálové zápasy následně i na televizním kanálu SPORTY TV.

Jak to vypadalo na Štvanici minulý rok?

V mužském turnaji se radoval švýcarský tenista Dominic Stricker, který zanechal velkou stopu na loňském US Open, kde dokráčel z kvalifikace až do osmifinále, stopku mu udělil domácí Fritz. V letošní sezóně se zatím na kurtech nepředstavil, v rozletu jej přibrzdily problémy se zády. Ženskou část turnaje opanovala Darja Semeņistaja, lotyšská tenistka v průběhu roku získala další dvě trofeje z okruhu ITF.

Největší českou stopu zanechala ve dvouhře na turnaji Nikola Bartůňková, která skončila těsně před branami finále. V mužské části došli nejdále Dalibor Svrčina a Zdeněk Kolář, kteří se loučili ve čtvrtfinále. Pražské publiku vidělo české šampiony v mužské čtyřhře, pro trofeje si dokráčeli Petr Nouza s Andrewem Paulsonem. Z vítězství se radovala také Jesika Malečková, která společně s Majou Chwalinskou opanovala turnaj v dámském deblu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full