Přestaň se chovat jako dítě, vyčinil Stan Wawrinka mladému Runemu

Zdroj fotky: Getty Images

Tento týden odstartoval v Paříži poslední letošní turnaj kategorie Masters. Stan Wawrinka se dnes v prvním kole utkal s Holgerem Runem. Švýcarovi se ale nelíbilo chování mladého tenisty. Po zápase dal Dánovi u sítě radu.

Drama do až posledního míče

Zápas mezi Stanem Wawrinkou a Holgerem Runem byl jeden z nejzajímavějších utkání prvního kola letošního turnaje v Paříži. Jednalo se o jejich první vzájemné utkání a souboj tenisových generací. Oběma se také dařilo na nedávném turnaji v Basileji. Stan Wawrinka na něm postoupil do čtvrtfinále a Rune do finále.

Dnešní zápas v Paříži splnil očekávání. Diváci byli svědky třísetové bitvy, ve které Švýcar promarnil několik velkých šancí. Wawrinka byl ve vedení 6-4, 5-4 a vypracoval si dva matchbally. Ani jeden ale nevyužil. Proměnit nedokázal ani ten třetí na konci rozhodujícího dějství. Obrovskou bitvu nakonec vyhrál dánský tenista po setech 4-6, 7-5, 7-6 a postoupil do druhého kola.

Důležitá rada do života?

Po proměněném matchballu se oba hráči přesunuli k síti, aby si podali ruce. Tam Stan Wawrinka něco pošeptal Runemu do ucha. Nejdříve nebylo jasné, co přesně řekl. Francouzská média ale později slova Švýcara zveřejnila. "Přestaň se na kurtu chovat jako dítě," komentoval tak chování soupeře, se kterým během zápasu nebyl úplně spokojený.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Eurosport (@eurosport)

"Je těžké uvěřit tomu, že by sportovec jako Stan řekl něco takového," okomentovala situaci matka a zároveň manažerka Holgera Runeho.

Samozřejmě nevíme jistě, co svým komentářem Stan myslel. Není to ale poprvé, co bylo chování Dána kritizováno. Minulý rok vykřikoval na soupeře během zápasu na challengeru homofobní poznámky. Letos stojí za zmínku konec čtvrtfinálového zápasu na Roland Garros proti Casperovi Ruudovi.

Slova uznání na sociálních sítích

Po utkání Rune na sociálních sítích neskrýval slova chvály směrem ke svému dnešnímu soupeři. "To byl zápas. Stane, jsi neskutečný bojovník. Jsem rád, že jsem ve druhém kole."

Na Twitteru ale nezůstal pouze u tohoto příspěvku. Jeden z fanoušků okomentoval chování jeho matky během utkání. Na to samozřejmě Rune reagoval.

"Runeho matka si myslí, že je něco jako trenér. Během zápasu na něco neustále ukazuje a dělá na něj různá gesta. Nemyslím si, že je to pro něj nejlepší, ale s tím nic neudělám," stálo v příspěvku.

"Jsme vítězný tým. Neměj starost, víme přesně co máme dělat," odpověděl Holger.

Mladý Dán by pravděpodobně v této situaci měl reagovat jinak. K srdci by si rozhodně měl vzít radu od Stana Wawrinky a své chování krotit.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full