Příště chci dojít dál a vyhrát grandslam, vzkazuje Norrie

Zdroj fotky: Getty Images

Cameron Norrie držel britskou vlajku ve hře hodně dlouho. Nakonec jej v boji o finále zastavil až Novak Djokovič. Jeho nejlepší kariérní výsledek, navíc na domácím grandslamu, mu však už nikdo nesebere. Celá tato zkušenost jej pohání kupředu.

Šestadvacetiletý Norrie sice začal v semifinálovém utkání velmi dobře, když ovládl první sadu. Nakonec se však jeho srbský soupeř dostal do ráže a díky výhře následujících tří setů se probojoval do rekordního dvaatřicátého grandslamového finále.

Dosavadním maximem rodáka z Johannesburgu bylo třetí kolo, kterého dosáhl na všech grandslamech včetně Wimbledonu. Letos jeho pouť pokračovala ještě dál, až do semifinále. Porážka jej sice nejprve rozesmutnila, ale s odstupem se na tiskové konferenci svěřil, že jde o velikou motivaci do další práce.

Ohlasy britského tenisty po vyřazení byly plné pozitivity

„Byla to skvělá zkušenost. Beru si z toho spoustu sebevědomí. Pro mě je to hrozně super, hrál jsem semifinále, udržel jsem se ve hře do pátku druhého týdne. Ale chtěl bych víc, chtěl bych tohle zažít víckrát a jednou bych se chtěl pokusit dojít dál a vyhrát grandslam,“ vzkázal domácí hráč v rozhovoru pro ATP.

Norrieho cesta soutěží nebyla jednoduchá. Jako britský miláček byl pořád na očích a výhry se od něj očekávaly. „Není jednoduché přijít na Wimbledon a proplouvat pavoukem jako jsem to dokázal já. Hrál jsem na centrálním kurtu, na dalších velkých kurtech. Bojoval jsem s kluky v zápasech, kdy jsem byl favorit, to rozhodně nebylo lehké. Nejlepší je jít do zápasů jako outsider, nemáte co ztratit.“

„Na mě tu byl obrovský tlak, všichni očekávali, že vyhraju. Servírovat na vítězství v setu, v zápase, byly to velké nervy. Musel jsem být dobře soustředěný, ale celkově mě to moc bavilo,“ svěřil se dvanáctý hráč světového žebříčku.

Na domácím grandslamu si pochvaloval především neskutečnou podporu a atmosféru. „Všichni stáli za mnou. Atmosféra byla neskutečná. Nejvíce si vybavuji, když jsem dopodával zápas proti Goffinovi a byl jsem ve svém prvním grandslamovém semifinále, to bylo šílené,“ vzpomínal. „Všechno se to stalo hrozně rychle, budu teď mít trochu času si sednout a detailně se k turnaji vrátit. Je těžké jej hodnotit teď, pár chvil po porážce. Ale určitě jsem se letos naučil hodně věcí,“ zakončil Norrie.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full