Protesty na Wimbledonu! Narušena byla zatím dvě utkání

Zdroj fotky: Getty Images

Aktivisté ze skupiny Just Stop Oil si i přes zvýšená bezpečnostní opatření našli cestu do All England Clubu. Během třetího hracího dne byla na Wimbledonu zatím narušena dvě utkání, útočištěm aktivistů se stal kurt číslo 18.

Už před začátkem samotného Wimbledonu organizátoři zdůrazňovali, že budou letos v All England Clubu mnohem přísnější pravidla a důkladnější bezpečnostní kontroly. Důvodem jsou především aktivisté ze skupiny Just Stop Oil, kteří působí právě ve Velké Británii. Jejich cílem je, aby britská vláda už nevydávala nová povolení k těžbě fosilních paliv.

Tato organizace nezpůsobila rozruch ve Spojeném království poprvé. Skupina na sebe upozornila už během zápasů fotbalové Premier League či při přátelském utkání britské kriketové reprezentace.

Akce aktivistů na Wimbledonu

Nyní se aktivisté Just Stop Oil dostali i na Wimbledon. I když byla zvýšená bezpečnostní opatření a diváci kvůli kontrolám čekali u vstupů několik hodin, aktivisté vše vyřešili konfetami a puzzlem s motivy londýnského grandslamu, které pohodili na kurt.

Indicenty se během středečního dne uskutečnily hned dva. V obou případech šlo o kurt číslo 18, kde nejprve hrál Grigor Dimitrov s Japoncem Šo Šimabukurou. Bulhar se chystal na svůj servis, když na kurt vtrhli dva výtržníci, kteří na trávník rozsypali slušnou porci nepořádku. Dle skupiny se jednalo o osmašedesátiletou ženu a o dva roky mladšího muže.

O pár hodin později se na stejném dvorci scenérie opakovala. Tentokrát šlo o utkání domácí Katie Boulterové s Darjou Savilleovou a na dvorci se proháněl další postarší muž s krabicí puzzle v ruce. Šestašedesátiletý muž tak následoval své kolegy. Otázkou je, co ještě má organizace v plánu.

Kromě Wimbledonu řeší zvýšení bezpečnostních opatření také Formule 1, kterou v neděli čeká Velká cena Velké Británie. Už vloni na trať zamířilo několik protestujících, kteří se dostali až na závodní okruh, kde se posadili přímo na asfalt.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full