Ptají se na naše názory a stejně to dopadne jinak, kritizuje Berdych ITF

Zdroj fotky: Getty Images

Davis Cup neustále vzbuzuje mezi tenisovými fanoušky rozpory s novinkami, se kterými společnost Kosmos, která tento turnaj vlastní a organizuje, přichází. Když v roce 2019 zavedla nový formát turnaje, sklidila velké množství kritiky jak od fanoušků, tak i od hráčů. Oblíbenost si společnost a ITF nezískala ani po nejnovější zprávě o turnaji. Ten by se měl přesunout do nové destinace a to konkrétně do Abú Dhabí.

První ročník se odehrál v Madridu. Letos se hrálo na třech různých místech, a to v Madridu, stejně jako poprvé, Turíně a v Innsbrucku. Nicméně příští rok se turnaj přesune do Spojených arabských emirátů, a to konkrétně do Abú Dhabí. Tato zpráva se opět setkala s velkou vlnou kritiky od hráčů, ale i od kapitánů některých týmů.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Ke kritice celého nového formátu se přidal i dvojnásobný vítěz Davis Cupu Tomáš Berdych. Ten se k tomuto vyjádřil v Londýně, kde si zahrál ve slavné Royal Albert Hall Turnaj šampionů, na kterém si mimo jiné zahrál i Radek Štěpánek.

“S ITF jsem nad tímto strávil hodně času. Ptali se nás na spoustu otázek, bla bla bla, a pak změní formát takovým způsobem, jakým se hraje teď. Neslyšel jsem ale od mnoha hráčů, že by se jim tento způsob líbil. Je smutné, že jim věnujeme čas a poskytneme naše názory, ale nakonec to stejně dopadne úplně jinak,” zkritizoval finalista Wimbledonu jednání ITF.

Někteří hráči si také stěžovali na termín konání Davis Cupu. Finálový turnaj začínal až v prosinci, kdy už se nehrají další turnaje ATP a hráči se v této době snaží připravovat na novou sezónu. O svůj názor ohledně termínu Davis Cupu se Berdych podělil také. “V kalendáři lze najít termín v září, kdy si by se Davis Cupu zúčastnilo více elitních hráčů. To by tento turnaj udělalo o to víc speciální.”

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full