Půlka travnaté sezóny za námi

Zdroj fotky: Getty Images

Travnatá část sezóny, kterou každý tenisový fanoušek miluje, je již ve své polovině. Již příští týden totiž startuje kvalifikace na třetí grandslam sezóny. To je však bohužel známka toho, že se nám období plné zajímavých travnatých zápasů blíží do své druhé poloviny. To nejlepší je však ještě před námi a všichni již pomalu pokukují právě po již zmíněném Wimbledonu.

Specifický povrch nabídl řadu překvapení

Tím největším překvapením travnaté části sezóny je jednoznačně Nizozemec Tim Van Rijthoven, který si doma na trávě v Nizozemsku připsal svůj premiérový titul na okruhu ATP. Tento hráč je na okruhu již nějaký ten pátek, nicméně stále se mu nedařilo prorazit na větších turnajích a objížděl tak pouze turnaje kategorie challenger.

Právě v S-Hertogenboschi však prozřel. Na tak specifickém povrchu, jakým tráva bezpochyby je, se pohyboval jako ryba ve vodě a porazil tam hned tři hráče TOP 15 včele se světovou jedničkou Daniilem Medveděvem.

Titul v Nottinghamu pak získala kovaná antukářka z Brazílie Beatriz Haddad Maia. Ta opanuje skvělým levorukým servisem, a to ji vyneslo na pomyslný vrchol. Před začátkem turnaje by to do ní moc tenisových odborníků a nadšenců neřeklo, však trávu před tím měla 13/10 a to není nijak oslnivá bilance.

Tráva ukazuje také mnoho stálic

Pokud by se mluvilo o stálicích, které na trávě předvádějí pravidelně velice dobré výkony, tak by se jistě patřilo zmínit jména jako Daniel Evans, Jordan Thompson či Matteo Berrettini. U žen by to pak byla Alison Van Uytvanck či Katie Boulter.

Daniel Evans možná překvapivě nestartoval na některém z turnajů ATP, dal ale přednost domácímu challengeru v Nottinghamu, kde bral poměrně suverénně titul. Ve finále se tam utkal s Jordanem Thompsonem, který vyhrál titul o týden dříve na jiném challengeru v Surbitonu. Právě Thompson tak dosáhl devíti vítězství v řadě.

Matteo Berrettini pak ovládl turnaj ATP 250 v německém Stuttgartu a i on dokázal, že mu tráva náramně svědčí. Ve finále porazil Andyho Murrayho, pro kterého to byl po dlouhé době velice povedený turnaj.

Co přinese Wimbledon?

Co je jisté, je to, že letošní Wimbledon bude bez ruských a běloruských hráčů a také bez bodů do žebříčku. Mnoho hráčů to pobouřilo, i přesto si však většina tenistů tento vrchol sezóny nenechá utéct, protože pro mnoho hráčů je čest si na takovém turnaji zahrát.

Mezi největší favority bude jednoznačně patřit Novak Djokovič u mužů a u žen Iga Swiatek. Zraky se také upínají na Carlose Alcaraze, který minulý rok vypadl ve druhém kole a jistě bude chtít předvést daleko lepší výkon.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full