Rafael Nadal během zápasu domlouval soupeři

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal je nekonfliktním hráčem. V jeho zápasech se málokdy stává, že by si na něco stěžoval. K jedné z takových výjimečných situací došlo během včerejšího zápasu 3. kola ve Wimbledonu. Co Španěla rozhněvalo?

Španěl bez problémů postoupil do druhého týdne

Legenda bílého sportu Rafael Nadal poprvé po třech letech znovu startuje na Wimbledonu. Na trávě dokázal vyhrát první dva zápasy, přičemž oba trvaly déle než tři hodiny. Francisca Cerundola a Ricardase Beraknise porazil až ve čtyřech setech.

Do herní pohody se dostal až ve třetím kole. V něm se utkal s Italem Lorenzem Sonegem. Ten mu zatím jako jediný na letošním Wimbledonu nedokázal sebrat ani jeden set. První dvě sady vyhrál Nadal hladce se ztrátou pouhých tří her. Třetí byla nejvyrovnanější. Nadal sice vedl s breakem, ale Lorenzo dokázal srovnat. Vzápětí ale opět přišel o servis a Nadal vyhrál po setech 6-1, 6-2, 6-4.

Problémy kvůli výkřikům soupeře

Tento zápas byl rozhodně klidnější než ten, který svedli Tsitsipas s Kyrgiosem na kurtu č.1. Nastala v něm ale také jedna sporná situace, a to ze strany Rafaela Nadala. Když si ve třetím setu dokázal Sonego vzít ztracené podání zpátky, Nadal si ho zavolal k síti.

Důvod, proč se svým italským soupeřem potřeboval mluvit, nespecifikoval. Pravděpodobně se jednalo o problém se Sonegovým bručením během zápasu. Oba hráči spolu prohodili několik vět při podání rukou po konci zápasu. V pozápasovém rozhovoru první otázka směřovala samozřejmě právě na tuto situaci.

"Moc se mu omlouvám, jestli ho to nějak obtěžovalo. Jen jsem mu chtěl něco říct. Snažil jsem se mu to říct hezky, ale teď se cítím špatně, když vím, že ho to otravovalo. Půjdu si s Lorenzem hned promluvit," odpověděl Nadal.

Španělský tenista následně potvrdil, že se Sonegovi omluvil. "Nejdřív musím říct, že jsem se mýlil. Neměl jsem si ho zavolat k síti, takže za to se omlouvám. Byla to má chyba a já si ji uvědomuji. To, co se stalo během zápasu, nechci komentovat. Mluvil jsem s ním v šatně a tam to taky zůstane."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full