Rafael Nadal je 900 týdnů bez přerušení v TOP 10 a dál nahání Navrátilovou

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal začal devítistý týden mezi elitou. V nejlepší desítce žebříčku nechyběl od dubna 2005. Mezi muži se jedná o historický zápis, celkové prvenství však drží Martina Navrátilová. Kdy se jí může slavný Španěl přiblížit?

Legendární cesta za 900 týdny v elitní desítce v řadě začala v dubnu 2005. Stalo se tak po turnaji v domácí Barceloně, kde Rafael Nadal zvedl nad hlavu svou pátou trofej z okruhu ATP. O pár týdnů později opanoval poprvé v historii Roland Garros, a od té doby se nehnul z elitní desítky žebříčku.

Jeho kariéru zejména v posledních letech sužují zdravotní problémy. Nikdy však tyto komplikace nebyly natolik vážné, aby musel být delší dobu mimo. Vždy se v první desítce žebříčku udržel.

Navyšuje tak svůj náskok na Jimmyho Connorse, jehož úctyhodných 789 týdnů překonal Rafael Nadal už v roce 2020. Do Španělových devíti set týdnů se nezapočítává 22 týdnů z doby, kdy byl žebříček kvůli pandemii koronaviru zmražený. To by pak byl rovné tisícovce, kterou předvedla Martina Navrátilová, mnohem blíže. Rodačku z Prahy by mohl teoreticky překonat za necelé dva roky.

Porovnáme-li tenisovou trojku, Roger Federer se v elitní desítce udržel nejdéle 742 týdnů v kuse, Novak Djokovič pak zvládl pouhých 555 týdnů. Nadal navíc během 900 týdnů strávil více než 65 % času na prvním či druhém místě.

Nadalova úchvatná série započala dřív, než se na televizních obrazovkách objevil ikonický seriál „Jak jsem poznal vaši matku“ a také dříve, než byl do kin uveden první díl Letopisů Narnie. První video na YouTube s názvem „Já v ZOO“ bylo nahráno pouhé dva dny před započetím Nadalovy šňůry a například sestry Fruhvirtovy ještě nebyly na světě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full