Rafael Nadal nebude na Roland Garros, derniéru plánuje na příští rok

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal se odhlásil ze svého milovaného Roland Garros. Na svém oblíbeném grandslamu poprvé startoval v roce 2005, od té doby ani jednou hlavní soutěž nevynechal, letos však bude vše jinak.

Španělský matador se letos naposledy představil na Australian Open, kde jej ve druhém kole porazil Mackenzie McDonald. Od té doby se kvůli zranění odmlčel a dnes přišel se zásadním oznámením. Na Rolland Garros letos bude chybět.

Na pařížské antuce se Španělovi vždy velmi dařilo. Prohrál na ní pouze tři zápasy, naopak trofej si odvezl domů čtrnáctkrát.

„V aktuální situaci není možné, abych hrál. Představte si, je to pro mě opravdu těžké,“ začal na své tiskové konferenci. „Nemám v plánu v nejbližších měsících hrát,“ řekl napřímo.

Prvním milníkem, který by mohl znamenat jeho návrat bude Davis Cup. Finále je na programu v září ve španělské Málaze. „Pokud budu v pořádku a pokud mě bude kapitán Ferrer chtít, tak rád pojedu,“ vzkázal jasně.

Zároveň šestatřicetiletý Španěl přiznal, že příští rok bude nejspíše posledním v jeho profesionální tenisové kariéře. „Určitě se příští rok pokusím hrát, bude to poslední rok mé kariéry. Doufám, že si zahraji na turnajích, které významně ovlivnily mou kariéru. Ti z vás, kteří mě znají a sledují, vědí, jak moc nerad předpovídám budoucnost nebo si něco plánuji. Ale jde o to, abych se pokusil být fyzicky připravený a mohl příští rok odehrát poslední rok své kariéry. Zastavím se a pokusím se zregenerovat,“ přestavil své plány.

„Nevím, jestli budu moci bojovat o velké tituly, o grandslamy. To se nyní nedá předpovědět. Jsem velmi racionální člověk, vidím realitu, ale pokud o grandslamy budu moci bojovat, tak budu," řekl majitel dvaadvaceti trofejí z majorů, z toho čtrnáct jich získal na Roland Garros.

Příští rok si chce Nadal hlavně užít a rozloučit se na svých oblíbených turnajích.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full