Rafael Nadal si dal v zápase s Fogninim do nosu

Turnajová dvojka Rafael Nadal prošel na US Open už do třetího kola. V zápase o postup do něj však ne všechno běželo podle plánu. Ve čtvrtém setu navíc přišel nešťastný moment, po kterém se všem příznivcům Španěla zastavil dech.

Rafael Nadal kráčí na US Open nesměle ke svému 23. grandslamovému vavřínu. Sice to není bez problémů, ale zápasy zvládá. Poté, co v prvním kole vyřadil mladého Australana Rinkyho Hijikatu ve čtyřech sadách, čekalo na španělského tenistu utkání s italským matadorem Fabiem Fogninim.

První set v tréninkovém módu a zvýšení obrátek

Do zápasu s manželem vítězky US Open 2015 Flavie Pennety nevstoupil vůbec dobře. První set prohrál 6:2 za 35 minut, když hned dvakrát přišel o podání.

"Více než hodinu a půl jsem se vůbec nechytal, byl to jeden z mých nejhorších startů vůbec. To je však součástí hry, víte? Musíte zůstat pokorní, musíte přijmout situaci," vyjádřil se k nepovedenému začátku utkání Rafael Nadal.

Ve druhém setu prohrával 2:4, ale stále nic nebalil. Následně vyhrál čtyři gamy v řadě a srovnal na 1:1 na sety.

Další dva sety už jasně patřili turnajové dvojce. Vyhrál je poměrem 6:2 a 6:1. Úplně bez problémů se však neobešel ani konec zápasu.

Na bojovnost doplatil nos

Čtvrtý set byl z hlediska herní pohody jasně ve prospěch Nadala. Za stavu 3:0 pro Španěla šel na podání Ital. Během první výměny zatlačil a tenisová legenda jen vracela. Jako vždy předváděl Rafa bojovný výkon. Při jednom z úderů trefil raketou betonový povrch, který ji vystřelil zpět nahoru. Bohužel přímo do obličeje španělského hráče.

Ránu schytal skutečně velkou. Rafa ihned raketu pustil a zamířil k lavičce, kde si lehnul a čekal na tým lékařů. Rafovi fanoušci se báli nejhoršího, ale naštěstí z toho byl jen krvavý šrám na nose. Ten doktoři během chvilky ošetřili. Třiadvacetinásobný grandslamový šampion pak bez problémů zápas dohrál do vítězného konce.

"Na začátku jsem si myslel, že jsem si zlomil nos. Byl to šok. Hodně mě to bolelo. Ztratil jsem trochu citu v hlavě," zmínil v pozápasovém rozhovoru.

"Nevím, zdá se, že není zlomený. Nejsem si zatím jistý. Cítím, že se zvětšuje a zvětšuje. Ne, je to jen šok. Nějakým způsobem jsem si zasloužil hrát chvíli špatně (smích). Ne, to je jen vtip. Takové věci se občas stávají," dodal Rafa Nadal.

Ve třetím kole US Open se utká s francouzským veteránem Richardem Gasquetem (91. v žebříčku ATP).