Rafael Nadal titul neobhájí, v zápase s McDonaldem si přivodil zranění

Zdroj fotky: Getty Images

První velké překvapení letošního Australian Open je tady. Rafael Nadal jako první hráč z TOP 10 opouští první grandslam sezóny. Dnes nestačil na Mackenzieho McDonalda. Nebyla to ale pouze hra Američana, co připravilo Španěla o postup.

Životní vítězství Američana

Po čtyřsetové výhře nad Jackem Draperem se Rafael Nadal utkal ve 2. kole s Američanem Mackenziem McDonaldem. Španěl byl opět v roli obrovského favorita na postup do 3. kola. S aktuálně 65. hráčem světa to ale neměl jednoduché.

McDonald nastoupil na kurt v dobrém rozpoložení. V prvním setu dokázal dvakrát sebrat podání Nadala a dostal se do vedení 4-1. Na vedení 5-1 navýšit nedokázal. Rafael Nadal si vzal jeden ztracený servis zpět a snížil na 4-3. Srovnat skóre ale nezvládl a Američan se stal majitelem první sady.

I ve druhém dějství začal lépe Mackenzie. Vedení 2-0 ale neudržel a obhájce titulu srovnal stav. Později se u Nadala začaly projevovat zdravotní problémy. Ty se týkaly oblasti kyčle a limitovaly Nadala v pohybu. I druhý set nakonec ovládl McDonald.

Ve třetí sadě si oba hráči drželi své podání až do stavu 5-5. Problémy Španěla byly viditelné mnohem víc. Některé hry vyloženě odchodil. Jeho stav dohnal k pláči i jeho manželku. Dokonce si přestala povídat s ostatními v boxu Nadala. Mackenzie McDonald nakonec vyhrál po setech 6-4, 6-4, 7-5.

"Mám vážně radost z toho, jak jsem zápas začal. Hrál jsem opravdu dobře. Skvěle jsem servíroval i returnoval. Snažil jsem se být agresivní a nedát mu čas na jeho údery. Třetí set byl těžký po psychické stránce. Jsem rád, že jsem to dotáhl. Rafa je velký šampion a za žádné situace se nevzdává," okomentoval zápas šťastný vítěz.

Jaké jsou pocity poraženého? 

Rafael Nadal se bude soustředit na to, aby se zbavil problémů, které si způsobil v zápase.

"Soupeř hrál dnes dobře. Já jsem se snažil bojoval. V určitém okamžiku jsem ale cítil, že je konec. Je to problém s kyčlí. Přemýšlel jsem o tom, že utkání vzdám. Nemohl jsem ani běžet. Zápas jsem chtěl dohrát až do úplného konce. Neptal jsem se svého týmu na to, zda mám skrečovat nebo ne. Jsem dost starý. V takové situaci se umím rozhodnout sám," vysvětlil Rafael po utkání.

"Moc nevím, v čem je problém. Je to teď pro mě těžké. Nebudu říkat, že nejsem duševně zničený. To bych totiž lhal. Musím to přijmout a jít dál. Doufám, že to zranění nebude vážné."

To doufáme i my a přejeme Nadalovi brzké uzdravení.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full