Rafael Nadal vyhlíží návrat na kurty, měl by hrát na Australian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Španělský tenista Rafael Nadal si naposledy zahrál tenis v lednu na Australian Open, kde ho trápila levá kyčel. V červnu podstoupil operaci, načež zahájil rehabilitaci. Před několika hodinami oznámil jeho bývalý trenér a strýc Toni Nadal možný návrat na kurty.

Poslední zápas odehrál Rafael Nadal 18. ledna na Australian Open proti Američanovi Mackenzie McDonaldovi, s kterým prohrál 0:3. Z Roland Garros se odhlásil a svůj zdravotní problém začal léčit nejprve pomocí konzervativní léčby. Tento způsob však nezabral, a tak se rozhodl podstoupit na začátku června operaci. Následně doktoři stanovili dobu rehabilitace na pět měsíců. V červenci se Nadal mohl začít věnovat fyzické kondici, ale naplno trénovat nemohl.

Včera jeho bývalý trenér a strýc Toni Nadal řekl pro Eldesmarque: "Trénuje a jeho cílem je vrátit se na tour na Australian Open 2024."

Rafael Nadal by se měl tedy k bílému sportu vrátit po roční pauze. Navíc by to měl být jeho poslední rok profesionální kariéry.

„Určitě se příští rok pokusím hrát, bude to poslední rok mé kariéry. Doufám, že si zahraji na turnajích, které významně ovlivnily mou kariéru," řekl před operací.

Sedmatřicetiletý Španěl byl v červnu na 15. místě světového žebříčku, ovšem teď mu patří 239. příčka. Ještě před nedávnem vedl Nadal tabulku s 22 grandslamovými trofejemi, ale jeho největší rival Novak Djokovič ho přeskočil o dva tituly z velké čtyřky. Podaří se Nadalovi dorovnat Srba?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full