Rafael Nadal vzdá hold loučící se Sereně

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal se vrací po zranění na kurty. V akci bude nejdříve v Cincinnati, kde si už stihl střihnout trénink například s Holgerem Runem. Před začátkem turnaje se rozpovídal o americké legendě Sereně Williamsové. Zmínil například i její vliv na tenis a za vše jí poděkoval.

Serena Williamsová dává poslední týdny najevo, že její tenisová kariéra se pomalu ale jistě blíží do cílové rovinky. I proto se o ní a jejím velkém vlivu na tenisové prostředí začala vyjadřovat veliká spousta kolegů. Tím posledním byl Rafael Nadal, se kterým sdílela radost z vítězství nejen na grandslamech.

Španělský matador vyjádřil vděčnost Sereně za to, jakou byla všem inspirací a díky svému vlivu zviditelnila tenis. „Mám s ní spousty skvělých vzpomínek,“ usmíval se Nadal, když přišla na Serenu na tiskové konferenci před turnajem řeč.

„Ona je jedním z neúspěšnějších sportovců historie. Byl jsem moc šťastný, že jsem ji mohl potkávat na turnajích takovou dobu,“ začal majitel dvaadvaceti grandslamů, Serena má o jeden vavřín více.

„Možná to bude znít sobecky, ale je pro mě velmi smutné, že chce končit kariéru. Na druhou stranu ji nikdo z nás nemůže dostatečně poděkovat za to, co pro tenis udělala. Myslím si, že Serena je skvělou inspirací pro mnoho lidí po celém světě a zaslouží si, aby se rozhodla, co jí v této fázi života bude vyhovovat lépe. Přeji ji jen to nejlepší,“ zakončil Rafa.

Serena Williamsová se na turnaji v Cincinnati objeví také a hned v prvním kole to bude pro americkou šampionku velmi obtížné. Proti ní se postaví o 21 let mladší Emma Raducanuová. Čtyřicetiletá rodačka z Michiganu se už v americkém městě připravuje společně se svou sestrou Venus. Starší ze sester dostala na místní podnik divokou kartu a v prvním kole se utká s českou hráčkou Karolínou Plíškovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full