Raněný Nadal ze sebe vyždímal vše a slaví postup mezi čtyři nejlepší

Zdroj fotky: Getty Images

Poslední mužské čtvrtfinále nabídlo parádní bitvu mezi Taylorem Fritzem a Rafaelem Nadalem. Utkání se natáhlo téměř na čtyři a půl hodiny. Nakonec slavil postup Španěl, v semifinále se utká s Nickem Kyrgiosem.

Rafael Nadal bojoval ve čtvrtfinále především sám se sebou. Od začátku utkání se potýkal se zdravotními komplikacemi. Trápily ho břišní svaly, až to vypadalo, že utkání vzdá, ale nestalo se.

V prvním setu měl lepší pozici Nadal, který vedl 3:1. Poté však převzal otěže Fritz, který ovládl úvodní klání poměrem 6:3. Sadu zakončil stylově, když trefil dvě esa v řadě.

Druhá sada začala podobně, Rafa opět vedl 3:1, ale vytáhlý Američan jej brzy brejkl zpět. Šance měl i za stavu 3:3, ale zkušený španělský matador si svůj servis podržel. Následně si však zavolal fyzioterapeuta, se kterým zamířil do útrob stadionu. Z hráčského boxu na něj nejbližší ukazovali, aby raději skrečoval a netrápil se. Set nakonec dovedl do vítězného konce 7:5.

Následně se sada zase povedla lépe čtyřiadvacetiletému tenistovi. Dvakrát sebral Španělovi podání a šel do vedení se skóre 6:3. Čtvrtá sada přinesla bitvu, Fritz opět nezačal ideálně, nakonec však set ztratil poměrem 5:7 a šlo se do pěti.

Nad rodákem ze San Diega se smrákalo, když za stavu 3:3 přišel o servis. Vzápětí však Nadala brejkl zpět. Došlo se až do dramatického tiebreaku. Majitel dvaadvaceti grandslamových titulů si vypracoval náskok 5:0, to už bylo na talentovaného mladíka moc. Španěl nakonec ovládl zkrácenou hru poměrem 10:4 a slavil postup mezi čtyři nejlepší hráče turnaje.

Po utkání Nadal poodhalil své bolístky

Ve čtvrtfinále londýnského grandslamu má tak skvostnou bilanci 10 výher, žádná prohra. Navíc jej zužovaly zdravotní komplikace: „Abych byl upřímný, něco s mým břichem není v pořádku a já musel podávat trochu jiným stylem než obvykle. Chvílemi jsem si myslel, že zápas vůbec nedokončím,“ svěřil se Nadal.

V boji o páté wimbledonské finále se utká s australským bouřlivákem Nickem Kyrgiosem. „Doufám, že budu v pořádku a budu moci hrát. Nick je skvělým hráčem, hlavně na trávě se mu daří. Bude to pro mě obrovská výzva, musím být na 100 % připraven, abych měl šanci,“ vyjádřil se o následujícím utkání.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full