Řekne po sezóně sbohem další hvězdné jméno?

Zdroj fotky: Getty Images

Otazník nad pokračováním kariéry můžeme vidět u italského bouřliváka Fabia Fogniniho. Na svůj instagramový profil přidal příspěvek, který hovoří o tom, že by tato sezóna mohla být jeho poslední v profesionálním tenise.

Bude to znamenat konec?

Pokud jste fanouškem Itala Fabia Fogniniho, tak jistě sledujete jeho sociální sítě. Konkrétně na Instagramu vydal zajímavé prohlášení, které by mohlo znamenat, že se možná blíží konec jeho velice úspěšné kariéry. Pod fotku přidal popisek, který odkazuje na to, že se, konkrétně na Nový Zéland, již jako profesionální tenista nepodívá. „Nový Zélande! Bohužel nastal čas se rozloučit… Děkuji za bouřlivé přivítání a skvělé vzpomínky za posledních 15 let.“

Tyto slova tak vedou k tomu, že po sezóně skončí a loučení s kontinentem protinožců tak není moc sladké, jelikož jak v Aucklandu na Novém Zélandu, tak i v Melbourne svá utkání prohrál a musel se tak loučit v prvním kole.

Ve svém prvním vystoupení vzdoroval mladému Američanovi Jensonu Brooksbymu, když mu podlehl 1:2 na sety. Na Australian Open měl v prvním kole velice těžký los v podobě australského miláčka, Thanasiho Kokkinakise. I jemu podlehl, a to 0:3 na sety.

V posledních sezónách se mu nedaří

Uvidíme, co přinese zbytek sezóny a hlavně, jestli se Fognini rozhodne skončit svoji profesionální kariéru.

Pravdou však je, že od přerušení profesionální tour kvůli pandemii to není ten Fabio, který bavil diváky a hrál s velkým zápalem. Bývalý 9. hráč světa měl od roku 2019 vždy zápornou bilanci odehraných zápasů a postupně se tak propadal žebříčkem až na pozici 57, na které je nyní.

Ital, který se specializoval především na antuku, získal na profesionální tour 9 titulů. Ten největší a zároveň také poslední získal na Masters v Monte Carlu v roce 2019.

Těžko říci, zda je tato sezóna pro Itala opravdu tou poslední, nicméně léta se zastavit nedají. Aktuálně je Fogninimu 35 let a patří k těm nejstarším hráčům na profesionálním okruhu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full