Repríza finále Australian Open v Indian Wells, Rybakina a Sabalenka si zahrají o titul

Zdroj fotky: Getty Images

V lednu si proti sobě zahrály finále v Melbourne, nyní se utkají v Indian Wells. Aryna Sabalenka a Elena Rybakina pokračují ve skvělých výkonech a opět si spolu zahrají o titul. V semifinálových zápasech předvedly téměř bezchybné výkony.

Třetí finále v sezóně

Jako první ke svému semifinálovému zápasu nastoupila Aryna Sabalenka a Maria Sakkari. Řekyně vyhrála poslední dvě vzájemná utkání. Tentokrát ale z kurtu odešla vítězně vítězka Australian Open. Sabalenka na kurtu opět dominovala a loňskou finalistku porazila za hodinu a půl po setech 6-2, 6-3. Zahraje si tak své třetí letošní finále. První dvě v Adelaide a Melbourne vyhrála.

"Mám radost z postupu do dalšího finále a z výhry nad Marií. Na kurtu se teď cítím velmi dobře, ale vím, že to tak nebude pořád. Proto neustále tvrdě pracuji a ujišťuji se, že v těch dnech, kdy věci nefungují podle mých představ, budu stále schopná soutěžit a získat tato vítězství," řekla po zápase Sabalenka. 

Demolice světové jedničky

Ve skvělé formě a rozpoložení se nachází i Elena Rybakina. Úřadující wimbledonská šampionka se naopak utkala s loňskou vítězkou Igou Swiatek. Světová jednička chtěla Kazašce oplatit porážku z Australian Open, ale to se jí nepodařilo. Rybakina na kurtu předvedla bezchybný výkon a Polku vyřadila po setech 6-2, 6-2. Postoupila tak do svého prvního finále turnaje kategorie WTA 1000.

"Hodně jsem do toho dneska šla. Iga je těžká soupeřka. Chvílemi jsem hrála nejlépe, jak umím. Nečekala jsem, že budu hrát až tak dobře. Neměla jsem co ztratit. Chtěla jsem jen jít na kurt a užít si to. Odehrála jsem jeden z nejlepších letošních zápasů. Jsem se svou hrou opravdu moc spokojená," radovala se desátá hráčka žebříčku.

Hráčky čeká již páté vzájemné utkání. Všechna předchozí přitom vyhrála Aryna Sabalenka. Vždy se jednalo o třísetové bitvy a výkony obou tenistek nasvědčuje tomu, že takový průběh zápasu můžeme očekávat i tentokrát.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full