Roger Federer: Nechci hrát dvacet turnajů za sezónu

Zdroj fotky: Getty Images

Roger Federer nám opět přiblížil plány svého comebacku na profesionální okruh. Už víme, že ho letos uvidíme na Laver Cupu a domácím turnaji v Basileji. Nedávno se vyjádřil i k příští sezóně, ve které neplánuje odehrát převratné množství turnajů, ale pouze některé.

Tenisová legenda Roger Federer si na okruhu ATP naposledy zahrála loni během Wimbledonu, od té doby nic. Letos musí svůj oblíbený Grand Slam vynechat, čímž ztratí i poslední body a vypadne z žebříčku. Čtyřicetiletý Švýcar svoji kariéru i tak nekončí. Od května již pilně trénuje na kurtu i mimo něj, aby byl připraven utkat se s mladou nastupující generací, ale i svými odvěkými rivaly Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem.

Kdy se vrátí?

O tom, jak bude skutečně probíhat jeho návrat, zatím spíše mlčí, a tak tenisoví fanoušci neznají žádné přesné datum. Téměř s jistotou můžeme očekávat jeho účast na Laver Cupu a domácím turnaji ATP 250 v Basileji. Projekt Laver Cup, jehož je spoluautorem, se uskuteční na konci září (23. až 26. září). Je tedy nanejvýš pravděpodobné, že poprvé od roku 1998 neuvidíme Rogera ani na jednom grandslamovém turnaji, protože US Open začíná už na konci srpna.

Měsíc po souboji týmů Světa a Evropy v Londýně se chce dvacetinásobný grandslamový šampion ukázat na turnaji v rodné Basileji. Zatím to tedy vypadá na spíše pozvolný návrat. Je však jisté, že Roger ví, co dělá a co si může dovolit.

Plány na rok 2023

Otec čtyř dětí dostává často otázku zda jeho dcery, které jsou v pubertálním věku, budou jezdit s tátou na turnaje, když se bude snažit o svůj návrat. "Je to problém, který bych opravdu chtěl mít, protože by to znamenalo, že to jde s kolenem a návratem přesně tak, jak si představuji," odpověděl Federer pro švýcarský deník Blick.

Má jasno v tom, že rozhodně nechce, a nejspíš ani ze zdravotního hlediska nebude moct, objíždět tolik turnajů, na které byl v minulosti zvyklý. "Už nikdy nebudu hrát dvacet turnajů za sezónu, takže to bude jednodušší zvládnout. Vím, že moje děti budou šťastné, když se znovu podívají do světových měst jako je Londýn nebo Miami."

Konec kariéry?

Kdy přesně skončí, nikdo neví. Nejspíše ani sám Švýcar neví, kdy to bude a pokud ano, tak to rozhodně zatím nikomu neprozradí. Sám se ale vyjádřil, na co se po konci kariéry těší. "Samozřejmě na lyžování, ale ne jen na to. Možná si půjdu zase zahrát golf. Nepůjdu sám, rozhodně společně s Mirkou."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full