Rublev vybojoval v Marseille devátý titul

Zdroj fotky: Corrine Dubreuil

Týden po posledním vzájemném zápase se opět utkali tváří v tvář Felix Auger-Aliassime a Andrey Rublev. Po střetnutí v semifinále turnaje v Rotterdamu je nyní pavouk svedl do boje o titul v Marseille. Kanaďan se snažil o svůj druhý titul kariéry a zároveň druhý v řadě. Rublev usiloval o svůj devátý titul, přičemž turnaj vyhrál naposledy před rokem v Rotterdamu.

Vzájemná bilance vyznívala ve prospěch Rusa

Finálové utkání byl celkem čtvrtý vzájemný střet mezi Felixem a Andreyem. Tři z nich vyhrál ruský tenista. V tom posledním, který se odehrál před týdnem v Rotterdamu, se z výhry nad Rublevem poprvé radoval Auger-Aliassime. Tomu se nakonec podařilo získat první titul v kariéře.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Suverénní Kanaďan, těžká cesta Rusa

Tento týden v Marseille oba nasazení hráči potvrzovali skvělou formu. Felix přitom před týdnem vyhrál v Rotterdamu a Rublev postoupil do semifinále.

Kanaďan do finále postoupil bez ztráty setu. Z Nizozemska si do Marseille převezl skvělou formu, díky které získal svůj první titul. Postupně porazil Tsongu, který je jeho velkým tenisovým vzorem, dále Ivashku a ruského kvalifikanta Safiullina. Po těchto výhrách se dostal do jubilejního desátého finále na okruhu ATP.

Rublevovi se na cestě do finále postavili tři francouzští tenisté, kteří jej dokázali velice potrápit. Nejdříve vyřadil Gasqueta, následně Pouilleho a v semifinále Bonziho. Všechny porazil ve třech setech.

Po vyrovnaném finále se radoval druhý nasazený

Do zápasu vstoupil lépe Kanaďan, který se hned na začátku dostal do vedení 2-0. Felix ale nedokázal potvrdit break a Andrey srovnal stav prvního setu na 2-2. Ten byl až téměř do konce vyrovnaný. První sadu nakonec vyhrál Rublev, když v jedenácté hře prolomil Kanaďanovi podání a následně set doservíroval do vítězného konce.

Druhý set byl také vyrovnaný. Jako první o servis přišel Auger-Aliassime. Rublev vedení 3-2 ale nedokázal potvrdit a Felix srovnal na 3-3. Následovala další ztráta podání ze strany Felixe. Rus tentokrát break potvrdil a dostal se do vedení 5-3. Stav druhého setu ale Auger-Aliassime dokázal zdramatizovat. Ze stavu 3-5 otočil a z ničeho nic vedl 6-5. Ve dvanácté hře musel Rublev dokonce odvracet setball Kanaďana. To se mu navíc podařilo, a sada tedy dospěla do tiebreaku. V té už byl lepší Andrey, který ji opanoval poměrem 7-4 a získal svůj devátý titul. Na ten čekal celý rok, neboť když naposledy vyhrál turnaj, bylo to v Rotterdamu v roce 2021.

Druhý ruský vítěz v řadě

V Marseille už druhým rokem po sobě vyhrál ruský tenista. Minulý rok se stal vítězem Daniil Medvedev, kterého tehdy výhra posunula na druhé místo ve světovém žebříčku. Ten ve francouzské metropoli letos nestartoval. Příští týden totiž hraje turnaj v mexickém Acapulcu, kam během tohoto týdne odcestoval.

Co se týče postavení v žebříčku, tak oba tenisté zůstanou na současných pozicích. Rublev bude stále sedmým a Felix devátým hráčem světa.