Runeho v Římě vybučeli, Dán pak porazil Fogniniho

Zdroj fotky: Getty Images

Holger Rune nezažil během příchodu na kurt v italském Římě vřelé přivítání. Spíše naopak, tenisoví nadšenci jej už před utkáním doslova vybučeli. Dán však předvedl velkou mentální odolnost a ani provokace některých přihlížejících jej nerozhodily.

Mladičký dánský tenista vzbuzuje v posledních týdnech poněkud mnoho kontroverzí. Na antukovém turnaji v Mnichově zápolil během finálového duelu se zdravotními problémy a několikrát se dožadoval ošetření, na které dle umpirového neměl nárok. V Madridu zase naštval publikum při sporném momentu v duelu s domácím Davidovichem Fokinou, když se zblízka přišel podívat na stopu od míčku.

V Římě jej na kurtech opět provází nepřátelská atmosféra. A to především během utkání s Italem Fabiem Fogninim. Nepřízeň mu tenisoví nadšenci ukázali hned od prvních minut, co se objevil na kurtu. Během jeho entrée převážel totiž pískot a Dán jasně vycítil, že jemu dnes publikum v Římě fandit nebude.

Dvacetiletý tenista si z nepřátelského prostředí však nedělal velkou hlavu, naopak s Fogninim předvedl poměrně rychlý proces. Domácího hráče z kurtu vyprovodil po hodině a 17 minutách po výhře 6:4, 6:2.

„Na tribunách bylo pár lidí, co se mě snažilo vyvést z koncentrace, ale nezafungovalo to. Zůstal jsem naprosto koncentrovaný. Z velké části spíše podporovali Fogniniho, ale jakmile se blížila koncovka prvního setu, tak byla atmosféra trochu divoká, ale to už jsem očekával. Naštěstí jsem zůstal koncentrovaný jen na výkon, a to je to jediné, co je důležité,“ popsal v pozápasovém rozhovoru pro ATP rodák z Gentofte.

Ale zároveň přiznal, že si atmosféru v Římě užíval: „Publikum vám dodává skvělou energii. Samozřejmě během dnešního zápasu to byla šílená atmosféra, ale to k tomu patří. Je to zábava. Je větší zábava hrát takhle než bez diváků. Zároveň Fognini je zajímavá osobnost, která tenis hodně prožívá, takovéto zápasy posunují tenis zase o level výš.“

Mladého Dána nyní v boji o účast ve čtvrtfinále čeká souboj s Australanem Alexeiem Popyrinem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full