Ruská tenistka našla způsob, jak na Wimbledonu startovat

Zdroj fotky: Getty Images

Vrchol travnaté části sezony je na programu od pondělí 27. června. Už několik týdnů je jasné, že bude bez účasti ruských a běloruských tenistů a tenistek. Někteří však hledají způsoby, jak si přece jen v All England Clubu zahrát. Natela Dzalamidzeová skulinku v pravidlech objevila a na turnaji se představí.

Mnozí hráči účast na prestižním travnatém grandslamu zvažovali. Proč by hráli, když se letos body do žebříčku nerozdávají? Některé lákají tučné odměny za předvedené výkony. Šampioni dvouhry obdrží rovné dva miliony liber (57,5 mil. korun), vítězný pár pak získá přes půl milionu liber (15,5 mil. korun). Za účast v prvním kole čtyřhry si pár připíše na účet necelých 13 tisíc liber (360 tis. korun).

Deblová specialistka Natela Dzalamidzeová se rozhodla změnit občanství, aby mohla v Anglii hrát. Rodačka z Moskvy bude nově reprezentovat Gruzii, aby obešla zákaz startu ve Wimbledonu. Turnaj ve čtyřhře odehraje se Srbkou Aleksandrou Kruničovou.

Tento start není proti pravidlům, devětadvacetiletá tenistka se stihla přihlásit už jako Gruzínka. „ATP, WTA i ITF se řídí tím, že národnost je vlajka, pod kterou hrají hráči a hráčky na profesionálním okruhu,“ komentují tuto situaci velmi stroze pořadatelé.


Členka deblové top padesátky se letos účastnila již úvodních dvou grandslamů. V Austrálii i Francii však vypadla v prvním kole. Jejím maximem ve čtyřhře na Wimbledonu je druhé kolo z roku 2017. Premiéru v mixu si odbyla letos na Roland Garros, s Alexandrem Bublikem však skončili hned v úvodním kole. Singlová utkání už Dzalamidzeová nehraje od roku 2017.

Nejlépe sedí moskevské rodačce čtyřhra. V ní se probojovala do pěti finálových utkání na okruhu WTA. Titul získala pouze ve dvou případech. V dubnu 2022 se s Rachimovovou dostala do finále v tureckém Istanbulu, kde ji o trofej připravila Marie Bouzková s parťačkou Sorribesovou Tormovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full