Rybakinová se kvůli nemoci odhlásila z Roland Garros

Zdroj fotky: Getty Images

Elena Rybakinová zažívala v Paříži velmi solidní turnaj, na kterém mířila hodně vysoko. S francouzským grandslamem se bohužel loučí ještě před třetím kolem, k utkání proti Sorribesové Tormové Kazaška nenastoupí kvůli nemoci.

Rodačka z Moskvy byla na antuce slušně rozjetá, i když začátek sezony na rozdrcených cihlách nevypadal úplně růžově. Ve Sttutgartu se loučila ve druhém kole, Madrid opustila hned po tom prvním. Zlom přišel v Itálii, když se Rybakinová na turnaji v Římě propracovala až k titulu.

Na Roland Garros se světová čtyřka ukázala zatím ve velmi dobrém světle a stala se katem českých tenistek. V prvním kole přehrála Brendu Fruhvirtovou. Mladá Češka prošla na pařížském grandslamu těžkou tříkolovou kvalifikací a odměnou pro ni byl zápas na kurtu Suzanne-Lenglenové proti aktuálně jedné z nejlepších hráček.

Ve druhém kole si Rybakinová poradila s další Češkou. Na stejném kurtu porazila Lindu Noskovou, pro osmnáctiletou tenistku však šlo o nejlepší dosavadní výsledek na turnajích velké čtyřky, o dva dny dříve si připsala první výhru na grandslamu.

Třetí kolo mělo nabídnout souboj se Španělkou Sarou Sorribesobou Tormovou, ten se však kvůli zdravotním potížím Kazašky hrát nebude. Dle slov světové čtyřky se poslední dny trápila s nachlazením, dokonce má i horečky a bolí ji hlava. Dopoledne zkusila na pařížské antuce krátký trénink, po kterém se rozhodla, že v turnaji pokračovat nebude.

„Byla jsem u lékaře a ten mi řekl, že je tady v Paříži všude kolem samý virus. Myslím, že s mou alergií se můj imunitní systém prostě zhroutil. Bylo by pro mě hodně těžké odehrát dobrý zápas. Při běhání se necítím vůbec dobře, těžce se mi dýchá, takže tohle bylo jediné správné rozhodnutí, které šlo udělat,“ objasnila na tiskové konferenci Rybakinová.

I tak se Kazaška nejspíše bude moci po turnaji radovat z vylepšení svého maxima ve světovém žebříčku. Poskočila totiž v živém hodnocení na třetí pozici, ze které ji může sesadit pouze Ons Džabúrová, a to v případě výhry grandslamové trofeje.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full