Sabalenková se pustila do WTA kvůli rozpisu zápasů

Zdroj fotky: Getty Images

Aryna Sabalenková se po vypadnutí z turnaje v San Diegu pustila do organizátorů i samotné WTA. Důvodem bylo špatné plánování zápasů, kdy měla před čtvrtfinálovým duelem krátký čas na regeneraci, zatímco její soupeřka měla mezi zápasy celý den volno.

Světová pětka na turnaji v San Diegu začala až ve druhém kole. Po volném losu v prvním kole ji čekala domácí favoritka Sloane Stephensová. Na kurt se tenistky dostaly po šesté hodině večer místního času a z kurtu po dlouhé bitvě odcházela jako vítězka Sabalenková. Běloruská tenistka opouštěla kurt kolem půl deváté večer. Než se dostala po protažení a regeneraci do postele, bylo něco po půlnoci.

Další den se do akce nasazená trojka dostala už v půl dvanácté dopoledne. S Donnou Vekičovou padla po třísetové bitvě, která trvala přes dvě a půl hodiny.

Po zápase sdílela na svůj Instagram snímek obrazovky z aplikace, která počítá elitní tenistce údaje o spánku. Z dat bylo patrné, že čtvrtfinálový zápas po nedostatku spánku a odpočinku. „Díky za skvělý rozpis,“ připsala k fotce.

Naopak Donna Vekičová odehrála první utkání v úterý odpoledne proti Sakkariové, Karolínu Plíškovou udolala o den později, poté měla celý den volna na přípravu na další zápas. Mezitím Aryna Sabalenková měla pouze pár hodin.

Chorvatská tenistka musela odehrát v San Diegu kvalifikaci. Do hlavní soutěže se dostala přes Elizabeth Mandlíkovou a Loren Davisovou. Poprvé od roku 2018 navíc dokázala v hlavní soutěži porazit dvě hráčky z TOP 10 na jednou turnaji.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full