Sára Bejlek v nominaci na BJK Cup, nahradí Siniakovou

Zdroj fotky: WTA

Premiéru v týmu zažije za pár dní juniorská šampionka BJK Cupu z roku 2021 Sára Bejlek. Ta nahradí v Turecku proti Ukrajině zraněnou Kateřinu Siniakovou. Kromě ní si zahrají i Barbora Krejčíková, Linda Nosková, Karolína Muchová a Markéta Vondroušová.

Kateřina Siniaková se zranila na březnovém turnaji v Miami. Hned v prvním kole proti Američance Claire Liuové odstoupila kvůli bolesti v pravém zápěstí. Kateřina vynechala i čtyřhru s Barborou Krejčíkovou.

"Je mi moc líto, že mi zranění nedovoluje hrát. Budu to sledovat zpovzdálí a držet holkám moc palce," řekla Siniaková.

Trenér týmu Petr Pála byl se Sárou ve spojení už od čtvrtka, to se dostala do semifinále turnaje ve Splitu.
"Chtěl jsem, abychom jeli v pěti. Bude prostor na trénování a je to ideální vzít někoho z mladých holek, aby nabraly zkušenosti. Věřím, že to Sára doplní dobře, bude s holkami trénovat a věříme, že už žádné zranění nenastane," řekl Pála.

Vyjádření Sáry Bejlek

Sedmnáctiletou Sáru Bejlek nominace na BJK Cup překvapila: "Vůbec jsem to nečekala, je to pro mě obrovské překvapení a jsem ohromně šťastná. Reprezentovat byl odmalička můj tenisový sen, zápasy Fed Cupu jsem vždycky sledovala v televizi. Když jsem předloni přebírala v O2 areně při finále BJKC s týmem trofeje za juniorský turnaj, říkala jsem si v duchu, že to bych jednou chtěla zažít v dospělé reprezentaci," prozradila Sára.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sára Bejlek?? (@sarabejlek)

Kromě Bejlek odletí tým do Turecka, konkrétně do Beleku, už zítra. Sára se k ostatním připojí až po dohrání chorvatského turnaje, a to po vlastní ose.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full