Sascha Zverev bude na US Open chybět. Nestihl doléčit kotník

Zdroj fotky: Getty Images

Dlouho visel nad startem německého tenisty na posledním grandslamu sezony veliký otazník. Na Roland Garros totiž utrpěl vážné zranění, které ho nakonec nepustí ani na americký major.

Velmi těžké zranění utrpěl Aexander Zverev uprostřed semifinálového utkání na pařížském grandslamu. V tiebreaku druhého setu ošklivě spadl a poranil si kotník. Nejprve odjížděl na vozíku, poté se však dobelhal rozloučit s berlemi.

O pár dní později vyšlo na povrch, že je celá situace vážnější, než se zdála. Dokonce si přetrhl několik vazů v kotníku a po složité operaci jej čekala dlouhá rekonvalescence.

Finalista US Open z roku 2020 se letošního ročníku newyorského turnaje nezúčastní. Němec se oficiálně odhlásil v pondělí. Po sedmi účastech na americkém grandslamu v řadě už svou šňůru nenatáhne. Na první pokus odehrál ve Flushing Meadows jediný zápas, v prvním kole v roce 2015 padl s krajanem Kohlschreiberem. O rok později slavil první výhru proti Francouzi Herbertovi.

Díky jeho odhlášení se dostane na poslední major roku americký tenista ruského původu Stefan Kozlov. Pro Američana to bude první zápas hlavní soutěže na US Open. Na svou první výhru v hlavní soutěži na grandslamu čtyřiadvacetiletý tenista stále čeká.

Kdy se však na kurty vrátí olympijský vítěz je momentálně nejasné. Zverev však figuruje v nominaci na Davis Cup. Německo se ve skupině C utká o postup na domácí půdě v Hamburku. Ve skupinové fázi bude bojovat proti Francii, Austrálii a Belgii.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full