Serena Williams soucítí s bolestí sportovců a zakládá společnost, aby ji utišila

Zdroj fotky: Levon Biss

Bývalá tenisová jednička Serena Williams zakládá společnost s produkty Erica Ryana, které mají pomoci k rychlejšímu zotavení profesionálních sportovců. Spojení tenisové legendy a úspěšného podnikatele bude na trhu vystupovat pod jménem "Will Perform".

Serena Williams často vzpomíná na svou tenisovou kariéru. Objevila se řada pochybností o jejím návratu, který ale v nedávném rozhovoru Caroline Wozniacki označila za vysoce nepravděpodobný. Tenisová legenda ale nikdy nenechává své jméno dlouho spát, a tak nedávno oznámila založení společnosti "Will Perform". Ta na trh přináší nové produkty, které mají tenistům pomoci k rychlejší úlevě od bolavých a namožených svalů.

Bolest určovala, jaký zápas odehraji

Několikanásobná grandslamová vítězka si moc dobře vzpomíná na roky své profesionální kariéry a na momenty, kdy ji bolest nedovolovala hrát tenis naplno. Serena se profesionálnímu tenisu věnovala po téměř tři desetiletí. Svou kariéru ukončila letos v srpnu ve věku 40 let. Její život se od útlého věku točí kolem tenisu a nejinak je tomu i nyní. Rozhodla se své zkušenosti z let strávených tvrdými tréninky a zápasy zúročit, a pomoci tak současným a nadcházejícím generacím profesionálních sportovců.

Regenerace sportovce v hlavní roli

Sama tenistka se nechala slyšet, že za celou dobu její kariéry nenašla na trhu lék, na který by se mohla stoprocentně spolehnout. Spojila tedy síly s úspěšným podnikatelem Ryanem a založila společnost "Will Perform". Ta se zaměřuje na fyzickou kondici sportovců. Nabízí řadu produktů, které poskytnou jejich svalům profesionální péči a lokální úlevu od bolesti. Kromě již známých BioFreeze a Icy Hot jsou od minulého čtvrtka k dostání o něco dražší produkty této nové značky.

Spolupráce s Ericem Ryanem

Serena Williams si moc dobře vzpomíná na slova jejího trenéra: "Ten, kdo se zvládne nejlépe uzdravit, vyhraje". Tenistka při svém nedávném rozhovoru pro magazín Forbes prohlásila: "Všichni sportovci vystavují svá těla každodenní zátěži. Péče o ně je proto jedna z nejdůležitějších." Nápad o založení něčeho takového přišel již v roce 2021, kdy se Serena střetla se zkušeným Ericem Ryanem. Ten během posledních dvaceti let zaznamenal řadu úspěchů právě v oblasti péče o tělo. Mezi jeho nejznámější nápady patří například ekologická mýdla, "Welly bandages" či "Olly gummy vitamins". Své malé společnosti následně rozprodal velkým firmám.

Péče o zdraví je životní styl

"Základním poznatkem je, že každá generace má jiný vztah ke svému zdraví," říká Ryan. K založení jej proto vedla myšlenka, že začíná generace, která péči o zdraví považuje za životní styl. "Změnil se pohled lidí na pohyb a sport, stejně jako se změnil styl oblékání. Starost o své zdraví je dalším milníkem současné doby." Williams a Ryan se tak chopili šance a založili společnost věnující se osobní péči a regeneraci. "V posledních letech, zejména ke konci mé kariéry, jsem začala více přemýšlet o regeneraci, ale také o roli, kterou sehrála v mé kariéře." řekla Serena. Viděla potřeby, které vyžaduje nejen současný sportovní trh, ale i ona samotná, jež se sportu snaží nadále věnovat co nejvíce. "Mým cílem je poskytovat lidem věci, které opravdu potřebují. Současně chci ale poskytovat něco, co by ukonejšilo i mou osobní potřebu."

Doposud se pečovalo hlavně o muže

Ryan zjistil, že většina dosavadních produktů známých značek byla vyvinuta na základě potřeb sportovců mužského pohlaví. Napadlo jej tedy, že by se Serenou mohli využít skuliny, kterou trh nabízí a své produkty vyvinout s ohledem k mladším sportovcům a ženám. "Viděli jsme to jako příležitost ke vzniku nové značky, která by se spojila právě s touto skupinou lidí," řekl Ryan.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full