Serena Williams oslavila v Eastbourne vítězný návrat na kurty

Zdroj fotky: Getty Images

Legendární Američanka minulý týden šokovala svět, když oznámila svůj návrat na kurty. Tento týden Serena Williams spojila síly s Tunisankou Ons Jabeur. V Eastbourne se společně účastní čtyřhry. Jak probíhal jejich první společný zápas?

Hvězdná dvojice zvládla dramatický závěr

Po necelém roce se na kurtech představila Serena Williams. Před Wimbledonem se rozhodla rozehrát na turnaji v Eastbourne. Společně s Ons Jabeur nastoupila do čtyřhry. Tunisanka měla původně být druhou nejvýše nasazenou hráčkou. Po zisku titulu v Berlíně se ale z dvouhry odhlásila. Čtyřhru se Serenou ale nezrušila a do Eastbourne dorazila.

Prvními soupeřkami hvězdného dua byly vítězky turnaje v Istanbulu. Marie Bouzková a Sara Sorribes Tormo do zápasu vstoupily skvěle. Dostaly se do vedení 5-1 a set nakonec vyhrály poměrem 6-2. Americko-tuniský pár ale zlepšil svou hru a druhý set získal poměrem 6-3. O vítězkách zápasu prvního kola čtyřhry musel rozhodovat supertiebreak do deseti bodů.

Jako první se do vedení dostala Bouzková se Sorribes Tormo. Ze stavu 1-3 se ale Serena s Ons dostaly do vedení 5-3. Soupeřky následně srovnaly stav. Jako první se k matchballu dostaly mírné favoritky utkání. Česko-španělský pár odvrátil první a následně i druhý matchball. Sami se pak k jednomu dostaly. Ten ale také nevyužily a Williams s Jabeur nakonec zvítězily po setech 2-6, 6-3, 13-11.

Jak hvězdná spolupráce vznikla?  

Na tuto otázku odpověděla právě Serena Williams. "Ons je skvělá hráčka a dnes hrála velmi dobře. Na okruhu se ke mně chovala vždy velmi mile a přátelsky. Řekla jsem si tedy, proč si s Ons nezahrát několik zápasů ve čtyřhře."

"Byla to velká zábava hrát s Ons. Bylo to úžasné, moc jsme si to užily. Naše soupeřky dnes hrály neskutečně. My jsme se po prvním setu jen snažily zůstat v zápase," pokračovala majitelka dvaceti čtyř grandslamových titulů.

Do dalšího zápasu nastoupí dnes. Jejich utkání je naplánováno na centrální dvorec jako pátý zápas dne. Ve čtvrtfinále se utkají s deblovými specialistkami. Japonsko-tchajwanský pár Aoyama/Chan v prvním kole porazily čtvrtý nasazený pár Hradecká/Mirza.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full