Serena Williams se definitivně rozloučila se svou tenisovou kariérou

Zdroj fotky: Getty Images

Už je konec. Američanka Serena Williams včera na US Open odehrála poslední zápas své tenisové kariéry. Ve 3. kole na domácím grandslamu ji udolala Ajla Tomljanovič. Jak poslední zápas Sereny probíhal?

Kariéra legendy bílého sportu je u konce

Serena Williams svou poslední grandslamovou pouť odstartovala proti Dance Kovinič. V prvním kole předvedla skvělý výkon a dokázala zvítězit po setech 6-3, 6-3. Další soupeřkou Američanky byla světová dvojka Anett Kontaveit. Byl to velmi napínavý zápas. Nakonec ale zvítězila Serena po setech 7-6, 2-6, 6-2 a zaznamenala největší vítězství po návratu na kurty.

Dnes po jedné hodině ráno rozehrála Serena Wiliams zápas třetího kola proti Ajle Tomljanovič. S tou svedla velký souboj o první set. Serena byla ve vedení 5-3. To ale ztratila a Australanka vyhrála první set. I druhá sada byla jako na houpačce. Američanka tentokrát vedla už 5-2. O vítězce druhého setu ale rozhodoval tiebreak, který nakonec zvládla Američanka. Ve třetím setu ale dominovala Tomljanovič, která nakonec vyhrála po setech 7-5, 6-7, 6-1.

"Jsem připravená být mámou"

Serena Williams odehrála před plným stadionem Arthura Ashe poslední zápas kariéry. Američanka naposledy poděkovala a rozloučila se s tenisovým světem. "Jsem připravená být mámou a prozkoumat jinou verzi Sereny. Mám před sebou zářivou budoucnost."

"Kdyby nebylo Venus, nebyla bych Serenou. Venus je jedním z důvodů, proč tady Serena vždy byla a existovala. Děkuji moc celému svému týmu, rodině a především svým rodičům. Děkuji všem, kteří mě desítky let podporovali. Byla to zábavná jízda," poděkovala v závěrečné řeči fanouškům a rodině.

"V první řadě mi to je strašně líto. Miluji Serenu jako vy, diváci. Sledovala jsem ji jako malá holka a nevěřila jsem, že proti ní budu někdy hrát. Je největší hráčkou v historii našeho sportu. Představuje myšlenku, že se dají v životě uskutečnit všechny sny," řekla po utkání na adresu soupeřky Tomljanovič.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full