Serena Williams se po roční pauze vrací na kurty

Zdroj fotky: Getty Images

Legendární tenistka Serena Williams odehrála svůj poslední zápas minulý rok ve Wimbledonu. Od té doby zápolila se zraněním a spekulovalo se nad ukončením kariéry. Dnes ale Američanka překvapila oznámením svého návratu na nejslavnějším turnaji na světě.

Skreč a předčasné ukončení sezóny

Do loňského Wimbledonu vstupovala Serena Williams jako šestá nasazená. Nebyla ale velkou favoritkou na titul. Před třetím grandslamem sezóny odehrála pouze pět turnajů. Nejlepší výsledek zaznamenala na Australian Open, kde skončila v semifinále.

Na Wimbledonu se v prvním kole utkala poprvé v kariéře s Aliaksandrou Sasnovich. Williams začala utkání dobře, když se dostala do vedení 3-1. Běloruska ale srovnala stav na 3-3. V sedmé hře Serena zápas skrečovala a dál postoupila Sasnovich.

Netrvalo dlouho a Williams se odhlásila i z US Open kvůli zranění nohy. Následně předčasně ukončila sezónu a ani letos ji zranění zatím nepustilo do hry.

Překvapivé oznámení návratu na Tour

O svém zdravotním stavu Williams své fanoušky a média po celý rok příliš neinformovala. Možná proto mohl některé překvapit její dnešní příspěvek na sociálních sítích, ve kterém oznámila návrat na kurty, a to hned na Wimbledonu, kde před rokem odehrála poslední zápas.

Slavný tenisový turnaj nebude ale jedinou zastávkou Američanky na trávě. V příspěvku označila také oficiální instagramový účet turnaje v Eastbourne. Tam si Serena zahraje čtyřhru po boku Ons Jabeur. Fanoušci se tak návratu legendární Američanky dočkají už příští týden.

Návrat pro ni nebude lehký. Williams se momentálně nachází na 1208. místě v žebříčku a hlavní soutěže se zúčastní díky dnešnímu udělení divoké karty. Po Wimbledonu se jí navíc odečtou veškeré zbylé body a nebude tak figurovat v žebříčku WTA.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full