Serena Williamsová přijala divokou kartu na turnaj v Parmě

Svůj jubilejní tisící zápas si Williamsová zřejmě představovala vítězně, odcházela z něj však jako poražená. Po nečekaném vyřazení v druhém kole na turnaji v Římě, kdy utrpěla porážku ve zápase s Argentinkou Nadiou Podoroskou, který se odehrál na antuce, se rozhodla pro přijetí divoké karty na turnaj Emilia Romagna Open v Parmě, který startuje již zítra.

Jedná se o turnaj WTA 250, mohlo by se tedy zdát překvapivé, že na takový turnaj zavítá právě mladší ze sester Williamsových. Rozhodnutí přijmout divokou kartu je však nejspíše učiněno na základě zápasového antukového deficitu, který se projevil právě na turnaji v Římě. Sama Williamsová se po prohře ve druhém kole turnaje Internazionali BNL d’Italia vyjádřila, že jí chybí zápasy na antukovém povrchu, i přesto, že má momentálně velké množství tréninkových dávek.

Je pravdou, že Williamsová hrála ostrý zápas naposledy na Australian Open. Chtěla hrát již na turnaji v Miami, to jí však překazily zdravotní problémy. Důvodem účasti na nadcházejícím turnaji je snaha dostat se do zápasového tempa před turnajem Rolland Garros, kde má Williamsová opět ty nejvyšší cíle. Zvítězit. Poslední grandslamový turnaj vyhrála v roce 2017, je tedy jasné, že by se ráda pokusila přidat mezi své trofeje právě i tu z letošního Rolland Garros.

Díky tomu, že je letos turnaj o týden posunutý, není účast na italském turnaji riskantní s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu, a po případném vítězství v turnaji v Parmě by Williamsové stále zbýval týden na tréninkovou přípravu před startem velkého Grand Slamu. Účastí na tomto turnaji tedy může Williamsová jen získat, a to právě zápasovou formu, která jí chybí.

Turnaje se zúčastní i její sestra Venus Williamsová, která byla donucena odstoupit z turnaje v Římě kvůli zranění kolene.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full