Serena Williamsová slíbila účast na prestižním turnaji, čeká ji Canadian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Návrat Sereny Williamsové na kurtech ve Wimbledonu příliš úspěšný nebyl. Zkušená matadorka má však stále motivaci hrát dál. Před US Open se představí na tisícovce v Torontu.

Organizátoři srpnového turnaje v Torontu odtajnili seznam hráček, které se na místních kurtech představí. Z elitní třicítky světového žebříčku nechybí v seznamu přihlášených jediná hráčka. Pokud se nestane něco převratného, uvidíme na kanadském podniku nejužší světovou špičku, premiérově si na turnaji zahraje Emma Raducanuová. Představit by se měla i Naomi Ósakaová.

Jedním z největších lákadel na turnaji je však jednadvacetinásobná grandslamová šampionka Serena Williamsová. Americká tenistka na turnaji zvedla trofej třikrát nad hlavu, poprvé už v roce 2001.

Na podnik v kanadské metropoli však nemá pouze výborné vzpomínky. Například ve finále v roce 2019 byla nucena po 19 minutách hry skrečovat kvůli problémům se zády.

Čtyřicetiletá hráčka bude doufat v lepší výsledek, než který předvedla na Wimbledonu. Z londýnského grandslamu ji vyprovodila v prvním kole Harmony Tanová. Pro Williamsovou to navíc bude nejspíše jedna z generálek na letošní US Open, které má v plánu odehrát.

V letošním roce se na tvrdém povrchu hrály dva turnaje kategorie WTA 1000, oba ovládla Iga Šwiateková, která se pokusí v Torontu prodloužit vítěznou šňůru z těchto turnajů. Úřadující šampionkou Canadian Open je Camila Giorgiová, která přehrála ve finále Karolínu Plíškovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full