Serena Williamsová vstupuje do hry o fotbalovou Chelsea

Zdroj fotky: Getty Images

Agrese na Ukrajině brzdí i mnohé ruské miliardáře. Již několik týdnů se hledá nový majitel prestižního fotbalového celku. Nového lodivoda shání anglická Chelsea a může se jednat o historicky nejdražší prodej klubu. Do hry o fotbalový velkoklub promluví společně s Lewisem Hamiltonem i několikanásobná grandslamová šampionka Serena Williamsová.

Fotbalový klub se dostal do potíží začátkem března, kdy britská vláda zastavila účty majitele organizace. Ruský oligarcha Roman Abramovič se v návaznosti na tuto skutečnost rozhodl velkoklub prodat. V prohlášení na oficiálních webových stránkách mimo jiné prohlásil: „Jak jsem již uvedl dříve, vždy jsem se rozhodoval v nejlepším zájmu klubu. Proto jsem se jej rozhodl prodat. Domnívám se, že je to v nejlepším zájmu všech zaměstnanců, sponzorů či partnerů.“

Do hry o celek, který působí v Premier League, se nejprve chtělo zapojit na desítku podnikatelů či sportovců z celého světa. Nyní zůstali pouze tři potencionální investoři. Za favority na zisk jsou považování američtí Mark Walters a Todd Boehly. Tito dva miliardáři již v minulosti dokázali, že řídit sportovní celek zvládnou na výbornou. Pod jejich taktovkou strmě vzrostl baseballový tým LA Dodgers. Nesmíme opomenout Stephena Pagliucu, který má již nyní vlastnický podíl v jednom z předních celků italské ligy. Z Britů poslal nabídku sir Martin Broughton, který dlouho působil ve fotbalovém Liverpoolu.


Williamsová i Hamilton v poslední době viditelně investují. A tak tenisová hvězda i mistr světa ve formuli 1 údajně přislíbili přispět jednomu ze tří uchazečů o „The Blues“ částkou dvacet milionů liber (600 milionů korun). Mělo by se jednat právě o konsorcium Martina Broughtona, který údajně zaujal i slavné sportovce.

Americká tenistka není v investování do sportu žádným nováčkem. Již dříve vložila svůj kapitál prostřednictvím své firmy Serena Ventures do britského start-upu pro sportovní technologie. Zároveň vkládá peníze i do ženského fotbalového celku Angel City FC.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full