Šestnáctiletá Fruhvirtová porazila v Miami Azarenku a je už v osmifinále!

Velkou pozornost na sebe v Miami upoutala Linda Fruhvirtová. Mladá Češka v prvních dvou zápasech vyřadila hráčky, které figurují v první světové stovce. Nejdříve porazila se ztrátou čtyř her Danku Kovinič a poté ve třech setech i Elise Mertens. Její dnešní soupeřkou byla Victoria Azarenka. Tento zápas ale neskončil tak, jak by si česká hráčka představovala.

Na Lindu byla krátká i trojnásobná vítězka

Pro Fruhvirtovou bylo utkání třetího kola velkou výzvou. Její soupeřkou byla Victoria Azarenka, která turnaj v Miami v minulosti opanovala celkem třikrát. Byla také světovou jedničkou a dvakrát vyhrála Australian Open. Linda se navíc poprvé utkala s hráčkou, která se nachází v TOP 20. Jak jsme ale předpovídaly v našem preview, tak Fruhvirtová nebyla bez šance. Běloruska v poslední době nedokázala uhrát opravdu dobrý výsledek a nebyla na tom dobře ani po mentální stránce.

Linda byla i hodně motivovaná vyhrát, aby si splnila sny. "Vždy říkám, že mým snem je stát se světovou jedničkou a vyhrávat grandslamy. To se nezměnilo. Se sestrou vždy říkáme, že je to náš cíl, kterého chceme dosáhnout."

Zápas začal lépe pro Lindu. Ta si na začátku vytvořila náskok 3-0. Victoria se následně chytla a ztracené podání si vzala zpět. Snížila na 3-2, ale následně opět přišla o servis. Fruhvirtová poté vyhrála v prvním setu všechny zbylé hry a vyhrála jej 6-2. Azarenka se herně trápila a hned ze začátku druhé sady rychle prohrávala 0-3. Poté zápas vzdala.

Linda tak postoupila do třetího kola, i když ne tak, jak by si asi představovala. O svých pocitech z postupu se Linda rozpovídala v pozápasovém rozhovoru.

V osmifinále se Fruhvirtová poprvé utká s hráčkou TOP 10

Soupeřkou Lindy bude v osmifinále hráčka první desítky. Paula Badosa měla v Miami malou šanci stát se světovou jedničkou. Tu jí ale překazila výhrou ve druhém kole Iga Swiatek. Ve třetím kole dnes Španělka vyzrála na Kazašku Yulii Putintsevu. Zápas trval hodinu a půl a Paula vyhrála po setech 6-3, 6-2. V Miami tak zatím neztratila ani set.