Shapovalov kritizuje Queen's Club za diskriminaci žen

Zdroj fotky: Getty Images

Denis Shapovalov se tento týden zúčastnil turnaje v Londýně. Na první letošní výhru na trávě stále čeká. Mezitím na sebe upozornil na sociálních sítích. Konkrétně na Twitteru kritizoval právě Queen's Club za diskriminaci tenistek. Jak konkrétně podle něj prestižní londýnský klub ženy znevýhodňuje?

Kdo může trénovat v Queen's Clubu? 

Prestižní londýnský klub je soukromý. Mohou v si něm zahrát pouze jeho členové, kteří se přihlásí prostřednictvím navrhovatele. Jednou ročně tam ale mohou trénovat i hráči, kteří nejsou jeho členy. Tuto možnost dostanou tehdy, když se v klubu každý rok koná turnaj ATP 500. Ti, kteří se účastní a prohrají, jako například Shapovalov, se zde mohou po dobu prvních pěti dnů konání turnaje připravovat na další.

Kanaďan byl na letošním Cinch Championships šestým nasazeným hráčem. K jeho smůle mu stopku vystavil hned v prvním kole Tommy Paul, který vyhrál po setech 6-4, 2-6, 6-4. Dočkal se tak páté prohry v řadě. Shapovalov může využívat kurty v Queen's Clubu k přípravě na Wimbledon. Pravidla klubu ale zkritizoval na svém twitterovém účtu.

Kritika kvůli omezování žen 

Denis je označil za ironická. Tvrdí, že muži by neměli být jediní, kteří mají povolení zde trénovat a připravovat se na nejslavnější turnaj světa. Dle jeho názoru je toto rozhodnutí diskriminací vůči profesionálním tenistkám i ostatním ženám. Ty v klubu nemohou trénovat, zatímco muži mají na kurty volný přístup.

"Je ironické, že Queen's Club je pojmenovaný po mocné a výjimečné ženě, a přesto jsou ženy dále diskriminovány. Nemohou v klubu trénovat, když se potřebují připravit na Wimbledon. Je čas se nad touto zásadou zamyslet," zastal se Shapovalov kolegyň z okruhu WTA. Jeho vzkaz by se mohl dostat k vedení, které by se nad tímto pravidlem mohlo zamyslet. Souhlasíte s názorem Kanaďana?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full