Simona Halepová nahání ve výplatách sestry Williamsovy

Zdroj fotky: Getty Images

Někdejší světová jednička Simona Halepová se dostala v žebříčku výdělků z turnajů na třetí pozici a přeskočila tak Marii Šarapovovou. Sestry Williamsovy jsou však zatím mimo ohrožení. Slavné Rumunce chybí na starší ze slavných sester něco málo přes tři miliony dolarů.

Dvounásobná grandslamová šampionka Halepová se po loňské sezoně, kdy ji brzdila zranění, vrátila do zápasového kolotoče. Velmi se jí dařilo zkraje roku, kdy vyhrála titul na podniku v Melbourne. Daleko se dostala i na turnajích v Dubaji a v Indian Wells.

Aktuálně se nachází na 21. pozici ve světovém žebříčku. Výhodou však je, že neobhajuje žádné body z Roland Garros ani z Wimbledonu, a tak může žebříčkem stoupat vzhůru.

Serena má vyděláno o dost více, než její soupeřky

Velkolepý návrat třicetileté tenistky se podepsal i na rozšíření jejího tučného výdělku z celé kariéry. Rumunská tenistka přeskočila díky odměně za čtvrtfinále v Madridu Marii Šarapovovou. Její výdělek z tenisu činí 38,8 milionů dolarů. Více si vydělaly už jen sestry Williamsovy. Starší Venus má na kontě přes 42 milionů dolarů a Sereniny odměny jsou z úplně jiného vesmíru.

Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka se díky bílému sportu zaopatřila 94,5 miliony dolary. Čtyřicetiletá tenisová legenda se na okruhu WTA neobjevila od loňského Wimbledonu, zabrzdilo ji zranění pravého hamstringu. Její velký návrat by se měl uskutečnit právě v All England Clubu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Serena Williams (@serenawilliams)

Vysoko je také Kvitová

Mezi deseti nejvíce vydělávajícími tenistkami na turnajích se umístila i jedna česká zástupkyně. Petra Kvitová si během své kariéry vydělala už přes 33 milionů dolarů. Tuto sumu si na kurtech tvrdě vypotila během uplynulých šestnácti let.

Další aktivní hráčkou na seznamu je Angie Kerberová, které se v letošní sezoně také příliš nedaří. Z devíti odehraných utkání se z výhry radovala pouze dvakrát.

Žebříček kariérního prize money:
1. Serena Williamsová – 94,5 mil. dolarů
2. Venus Williamsová – 42,3 mil. dolarů
3. Simona Halepová – 38,8 mil. dolarů
4. Maria Šarapovová – 38,7 mil. dolarů
5. Caroline Wozniacká – 35,2 mil. dolarů
6. Victoria Azarenková – 34,3 mil. dolarů
7. Petra Kvitová – 33,8 mil. dolarů
8. Angelique Kerberová – 31,5 mil. dolarů
9. Agniezska Radwaňská – 27,7 mil. dolarů
10. Světlana Kuzněcovová – 25,8 mil. dolarů

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full