Simona Halepová v prekérní situaci! Měla pozitivní nález na doping

Zdroj fotky: Getty Images

Někdejší světová jednička Simona Halepová nejspíše bude bez tenisu déle, než sama čekala. Dle ITIA měla pozitivní test na doping a momentálně má pozastavenou činnost. Vinu však rázně odmítá.

Rumunská tenistka sezonu předčasně ukončila už v září, důvodem byly zdravotní potíže, které souvisely s dýcháním a ucpaným nosem. Halepová zamířila na operační sál a plánovala být mimo minimálně do startu příští sezony.

Nyní vyšla na povrch velmi nepříjemná novinka. Mezinárodní jednotka pro bezúhonnost tenisu vyšla ven se zprávou, že byl dvojnásobné grandslamové šampionce zjištěn pozitivní dopingový nález, konkrétně Roxadustat, který se užívá během léčby chudokrevnosti. Údajně se prohřešku dopustila během letošního US Open, na americkém grandslamu se loučila už v prvním kole.

Oznámení rumunskou jedničku velmi zaskočilo, což dala jasně vědět i na sociálních sítích. „Dnes začíná můj nejtěžší zápas – bitva o pravdu. Bylo mi oznámeno, že jsem byla pozitivně testována na látku Roxadustat, což byl pro mě největší šok v životě,“ přiblížila Halepová ve svém prohlášení.

„Během kariéry mě myšlenka na podvodné chování nikdy nenapadla, je to absolutně proti všem mým hodnotám. Čelit této nefér situaci je pro mne velmi zmatené a cítím se být zrazená.“

„Budu bojovat až do konce, abych dokázala, že jsem nikdy neužila zakázanou látku. Věřím, že dříve nebo později se pravda ukáže,“ vzkázala Rumunka.

Je třeba zmínit, že toto není první případ dopingu v ženském tenise. V minulosti s ním mělo problém několik úspěšných tenistek. Martina Hingisová dostala dvouletý zákaz činnosti kvůli Benzoylekgoninu, Barbora Strýcová se musela bez tenisu obejít šest měsíců, když byla pozitivně testována na Sibutramin. Melodonium zase donutilo 15 měsíců odpočívat Marii Šarapovovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full