Siniaková překvapila Gauffovou a Češky jsou v semifinále BJK Cupu

Zdroj fotky: Reuters

České tenistky přímý souboj o semifinále Poháru Billie Jean Kingové zvládly. Postup přes Američanky byl jistý už po úvodních dvouhrách, Vondroušová vyzrála nad Collinsovou a Siniaková překvapila Gauffovou.

Duel mezi Češkami a Američankami byl přímým soubojem o postup do semifinále Poháru Billie Jean Kingové. Čekala se veliká bitva, vše šlo však poněkud hladce.

Do první dvouhry nastoupila Markéta Vondroušová, která po pomalejším startu přemohla Danielle Collinsovou dvakrát 6:3. Američanka byla ve výměnách často aktivnější, více však chybovala, což se podepsalo na skóre prvního zápasu.

Poté šla do akce americká superstar Coco Gauffová, kterou čekal první singlový zápas za americkou reprezentaci. Premiérový start ale mladé Američance velmi rychle zhořkl. První sada byla dlouhá, trvala téměř hodinu a v tiebreaku byla úspěšnější Kateřina Siniaková.

Rodačka z Atlanty se po prohraném setu herně sesypala ještě více, nic se jí nedařilo. První servis ještě dokázala udržet, poté ale úřadovala Siniaková. Světová jednička ve čtyřhře získala pět her v řadě a vyprovodila Gauffovou z kurtu po skóre 7:6 a 6:1. Nutno podotknout, že tomuto výsledku odpovídá předvedená hra, Američanka si připsala 42 nevynucených chyb, zatímco rodačka z Hradce Králové předvedla 24 minel.

České hráčky navázaly na včerejší výhru proti Polkám a díky výhrám v obou dvou dnech se posouvají do vyřazovací části.

Češky se tak v sobotu 12. listopadu utkají o finále se Švýcarkami, za které v singlu nastupuje Belinda Benčičová s Viktorija Golubičovou. Druhé semifinále obstarají domácí Britky v čele s Watsonovou a Dartovou a proti nim se postaví Australanky, za ně hraje Tomljanovičová se Sandersovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full