Krejčíková se Siniakovou slaví další společný grandslam

Zdroj fotky: Getty Images

Tahle česká mašina je prostě k nezastavení. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si po spanilé jízdě dokráčely pro sedmý společný grandslamový titul a píšou historii. Na turnajích velké čtyřky mají senzační šňůru vítězství.

České tenistky jsou na grandslamech k nezastavení. Ikonická dvojice ztratila set pouze v prvním zápase na Australian Open proti páru Eikeriová/Harrisonová. Od té doby byly Krejčíková se Siniakovou stoprocentní, nemusely odehrát ani jeden tiebreak.

I finále bylo jednoznačně v režii Češek. Své soupeřky, nasazené desítky, zdolaly ze necelou hodinu a půl. Duo K+S začalo hned v úvodu zostra. Japonce Šibaharaové ukradly servis a brejk následně potvrdily. Dokráčely si pro zisk první sady poměrem 6:4.

Druhý set nabídl podobný průběh, zkraje si favoritky turnaje vybojovaly brejk, který potvrdily. Zaváhání přišlo za stavu 2:1, kdy Češky poprvé v zápase prohrály svůj gem a pustily soupeřky do vedení. Za stavu 3:3 však český pár převzal otěže utkání, když čistou hrou sebral soupeřkám servis, což se opakovalo za stavu 5:3. Katka s Bárou tak slavily svou sedmou grandslamovou trofej. Zároveň se jednalo o první úspěšnou obhajobu českého dua na grandslamu.

„Jsem ráda, že s Katkou pořád hrajeme, a moc jí za vše děkuji. Máme za sebou dlouhou cestu a stále se snažíme zlepšovat a posouvat. Těším se na další společné zážitky,“ uvedla v rozhovoru přímo na kurtu Krejčíková.

České hráčky tak aktuálně mají šňůru 24 vyhraných zápasů na grandslamech v řadě. Během této šňůry vyhrály čtyři trofeje z turnajů velké čtyřky. Z French Open se musely odhlásit kvůli nemoci Barbory Krejčíkové.

Ziskem sedmé grandslamové trofeje se přiblížily na dostřel Heleně Sukové v historickém žebříčku. Legendární Češka má trofejí devět, v čele tohoto žebříčku je Martina Navrátilová s číslem 12.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full