Skreč i protest na kurtu. Mužská semifinále Roland Garros nabídla nečekané momenty

Zdroj fotky: Getty Images

Program dnešního hracího dne na Roland Garros obstarali semifinálové zápasy mužů. V obou z nich byly k vidění nevšední situace. Ty se týkaly zranění nebo bizarního vyrušení z publika. Co se během zápasů stalo a kdo zabojuje o titul?

Zverev se ošklivě zranil a musel odstoupit

Dnešní semifinálový program odstartoval jako první Rafael Nadal s Alexanderem Zverevem. Oba loni na Roland Garros skončili shodně v semifinále. Letos to bylo jejich první vzájemné utkání. Německý tenista do utkání vstoupil lépe. Dostal se do vedení 2-0. O to ale v osmé hře přišel a první sada dospěla do tiebreaku. Tam Zverev nevyužil vedení 6-2. Nadal tiebreak získal poměrem 10-8.

Druhá sada byla ze strany obou hráčů velmi nervózní. Nadal i Zverev celkem čtyřikrát přišli o podání. Opět jsme se dočkali v závěru setu zkrácené hry. Ta se ale stala osudnou německému tenistovi. Na samém začátku si podvrtnul kotník a z kurtu jej odváželi na invalidním vozíku. Na dvorec se vrátil s berlemi a zápas skrečoval. Nadal tak bude mít šanci získat svůj 14. titul z Paříže.

"Alexandra je mi velmi líto. Takto to skončit nemělo. Je těžké ho vidět plakat. Byl to skvělý zápas, Alex odehrál výborný turnaj. U sítě jsem mu řekl, že vyhraje ne jeden, ale mnoho grandslamových titulů. Hlavně mu teď ale přeji brzké uzdravení," vzkázal Nadal.

Ruud i přes kontroverzní moment postoupil

Po nešťastné skreči Alexandera vstoupili na kurt Casper Ruud s Marinem Čiličem. Oba usilovali o postup do prvního finále na Roland Garros a Ruud do svého prvního na grandslamu vůbec. Stav prvního setu byl vyrovnaný. Po stavu 3-3 ale Marin sebral Casperovi dvakrát podání a získal první set poměrem 6-3.

Ruud se zlepšil a získal druhou sadu poměrem 6-4. I třetí set měl norský tenista pod kontrolou. Za stavu 4-1 byli ale diváci svědky kontroverzní situace. Přímo na kurt se dostala protestantka, která se za krk přivázala k síti. Ochranka v tu chvíli odvedla šokované hráče z kurtu. Jakmile byla žena odvedena, hráči se rozehráli a zápas pokračoval.

Do finále Roland Garros nakonec postoupil Casper Ruud. Norský tenista si v neděli poprvé v kariéře zahraje grandslamové finále. Stal se také prvním Norem, který tohoto milníku dosáhl. Jeho soupeřem bude navíc jeho idol Rafael Nadal. Již teď je jasné, že se Ruud posune na šestou příčku žebříčku.

"Dnešní výkon byl z mé strany velmi dobrý. Nezačal jsem dobře, Marin hrál na začátku velmi kvalitně, ale potom jsem se uklidnil a zlepšil svou hru. Na utkání s Rafou se těším, byl vždy mým vzorem. Hrál tady mnoho finále, ale ještě nikdy tady nehrál proti svému studentovi z akademie. Těším se na to."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full