Slovensko má grandslamovou šampionku! Jamrichová triumfovala v deblu

Zdroj fotky: TASR

Slovenskému tenisu roste talent. Patnáctiletá Jamrichová se svou spoluhráčkou z Itálie opanovaly turnaj dívčí čtyřhry na Australian Open, cesta za titulem však byla poněkud trnitá.

Renáta Jamrichová dosáhla v Melbourne na největší úspěch své krátké kariéry. Z dívčího turnaje čtyřhry si odváží trofej pro vítězku. Společně s Federicou Urgesiovou měly sice lehčí problémy v prvním kole, poté už to byla celkem spanilá jízda až do finále.

Poslední krok však bývá nejtěžší. V první sadě prohrávaly Jamrichová s Urgesiovou 5:6 a jejich soupeřky šly podávat na zisk setu. Japonky však selhaly a následný tiebreak zvládl lépe slovensko-italský pár. V tom druhém naopak dominovala japonská dvojice poměrem 6:1. Závěrečný super tiebreak skončil lépe pro nenasazený pár, který jej opanoval výsledkem 10:7.

Jamrichová se stala teprve sedmou slovenskou hráčkou, která triumfovala ve čtyřhře na juniorském grandslamu. Naposledy se to podařilo Tereze Mihalíkové, která byla v juniorské kategorii velmi úspěšná. Z Austrálie si v roce 2016 odvezla trofej pro vítězku čtyřhry, o rok dříve slavila i v singlu a celkem odehrála na juniorských grandslamech pět finálových zápasů.

Patnáctiletá Jamrichová se v Melbourne objevila i na turnaji dvouhry. Slovenská reprezentantka se probojovala až do čtvrtfinále, kde byla nad její síly Mirra Andreevová, která se v žebříčku WTA nachází téměř o 350 pozic výše.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full