Složení zápasů Česka proti Velké Británii odtajněno

Zdroj fotky: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Již zítra v Praze startuje kvalifikační utkání Billie Jean King Cupu. Česká republika, kterou povede Vondroušová, v něm vyzve Velkou Británii v čele s vítězkou US Open Emmou Raducanu. Dnes v hotelu Hilton proběhnul los a složení jednotlivých zápasů je tedy na světě. Koho z týmu nakonec nominoval kapitán Petr Pála?

V roli jedniček Vondroušová s Raducanu

Podle očekávání budou jako jedničky obou týmů nejvýše nasazené hráčky. Markéta Vondroušová si roli týmové jedničky vyzkouší podruhé v kariéře. Poprvé se tomu tak stalo v roce 2019 v utkání baráže proti Kanadě. Tam Vondroušová vyhrála oba své zápasy a Češky zvítězily 4:0.

Emma Raducanu nemá na rozdíl od Markéty žádné zkušenosti v této soutěži. V minulosti již byla součástí týmu, ale do žádného zápasu nenastoupila. Poprvé v kariéře navíc odehraje profesionální zápas na antuce.

Dvojkou českého týmu bude Martincová

Kapitán Petr Pála se před losem rozhodoval, která z hráček do dvouhry nastoupí. „Řekl jsem jim, ať jsou připravené všechny. Nastoupit může kdokoliv,” informoval média. Do poslední chvíle tedy nebylo jasné, která z Češek nastoupí.

Volba nakonec padla na Terezu Martincovou, která odehraje v Bille Jean King Cupu svůj první zápas. Součástí týmu byla jen jednou a to minulý rok na finálovém turnaji v Praze.

Za Velkou Británii nastoupí dále Harriet Dart. Aktuálně 101. hráčka světa se na nedávném turnaji v Indian Wells postarala o skvělý výsledek, když z kvalifikace prošla až do osmifinále. Vyřadila například Svitolinu nebo Kanepi. Stopku jí vystavila až Madison Keys.

Zažije Fruhvirtová debut ve čtyřhře?

Do čtyřhry byla za Českou Republiku nominována Marie Bouzková po boku Lindy Fruhvirtové, které se k týmu přidaly po odstoupení Kateřiny Siniakové. Složení týmů pro čtyřhru se často těsně před začátkem mění. Tato situace může nastat i teď.

Místo Lindy by klidně mohla nastoupit Vondroušová nebo Martincová, které spolu odehrály několik turnajů. Marie Bouzková nasbírala za poslední rok mnoho zkušeností ze čtyřhry po boku Lucie Hradecké. Není tedy překvapením, že je do tohoto zápasu nominována.

Vše začne již zítra ve 12 hodin v areálu klubu 1. ČLTK Praha. Jako první do zápasu nastoupí Markéta Vondroušová proti Harriet Dart.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full