Smutný začátek roku. Martinu Navrátilovou čeká boj s rakovinou

Zdroj fotky: Getty Images

Legenda bílého sportu, Martina Navrátilová, hned na začátku nového roku oznámila smutnou zprávu. Byla jí diagnostikována rakovina krku. Testy, které bývalá světová jednička podstoupila, odhalily obnovení rakoviny prsu.

Návrat rakoviny po třinácti letech 

Vše začalo v listopadu minulého roku na Turnaji mistryň v texaském Forth Worthu. Tehdy si Martina Navrátilová všimla zvětšené lymfatické uzliny na krku. Když se uzlina nezmenšovala, podstoupila biopsii. Výsledky byly bohužel pozitivní. Odhalily rakovinu hrdla v první fázi. Tento typ naštěstí na léčbu reaguje dobře a má velké procento vyléčených pacientů.

Kromě toho byla během těchto vyšetření objevena také forma rakoviny prsu. I ta je v ranném stádiu. S rakovinou prsu se Navrátilová nesetkává poprvé. V roce 2010 jí byla diagnostikována neinvazivní rakovina prsu, tzv. DCIS. Tehdy tuto nemoc přemohla po šesti měsících léčby.

"Tato dvojitá rána je těžká, ale stále léčitelná. Doufám v příznivý výsledek. Chvíli to bude na nic. Budu ale bojovat se vším, co mám," řekla česká legenda v rozhovoru, kde zprávu o rakovině odhalila. 

Do Austrálie se letos nepodívá

Martina Navrátilová zahájí léčbu tento měsíc. Kdyby nemusela čelit těmto problémům, chystala by se na cestu do Austrálie. V Melbourne bude přesně za dva týdny začínat první grandslam sezóny. Navrátilová je jednou z expertek stanice Tennis Channel. Zápasy komentuje přímo z místa dění. Tentokrát doufá, že se bude moci připojit maximálně na dálku.

S touto nejnovější výzvou se hodlá Martina Navrátilová poprat svým vlastním a jedinečným způsobem. Podporou jí bez pochyby bude nespočet lidí. Kromě rodiny a přátel na ni budou myslet i fanoušci a ostatní tenisté. I my Martině přejeme co nejlepší průběh a brzké uzdravení. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full