Sofia Kenin se opět hlásí o slovo, v Římě vyřadila Sabalenku

Zdroj fotky: Getty Images

Američanka Sofia Kenin se v posledních dvou letech trápila se zdravotními problémy. Od svého návratu na kurty zatím čeká na zajímavý výsledek. Dnes v Římě se konečně dočkala. Ve druhém kole zaskočila světovou dvojku Arynu Sabalenku.

Rychlý konec pro světovou dvojku

Minulou sezónu by Sofia Kenin nejradši zapomněla. Kvůli zdravotním problémům musela vynechat její velkou část a rok zakončila jako 235. hráčka světa.

Letos hned na druhém turnaji v Hobartu dokázala postoupit do semifinále. Zahrála si také 3. kolo v Miami. Díky těmto výsledkům se posunula zpět do TOP 150.

Zatím největší úspěch ale přišel až dnes v Římě. V prvním kole porazila Španělku Cristinu Buscu a to po třech hodinách boje po setech 6-3, 6-7, 7-5.

Její další a dnešní soupeřkou byla čerstvá vítězka turnaje v Madridu Aryna Sabalenka. Dnes ale nedominovala tak jako ve španělské metropoli. Úvodní sada trvala hodinu a v tiebreaku ji získala právě Američanka. Tato zkrácená hra se nakonec ukázala jako klíčová. Kenin byla jasně lepší hráčkou ve druhém setu a vyhrála poměrem 7-6, 6-2.

Sofia Kenin tak slaví své největší vítězství od návratu na kurty. Navíc poprvé od Australian Open 2020 dokázala porazit hráčku TOP 10. Tehdy v semifinále porazila tehdejší světovou jedničku Ashleigh Barty.

S Římem se loučí i světová trojka

Aryna Sabalenka dnes nebyla jedinou hráčkou z TOP 10, která se s turnajem rozloučila. Ještě před tímto zápasem mohli diváci sledovat americké derby mezi Jessicou Pegulou a Taylor Townsend, která se momentálně nachází na 168. místě světa.

Světová trojka se hned na začátku dostala do vedení 2-0. Taylor Townsend se ale rychle zvedla. Vyhrála šest her v řadě a jasně získala první set. Pegula následně dokázala srovnat a o vítězce muselo rozhodovat třetí dějství. Taylor hned na začátku získala výhodu breaku, kterou díky častým náběhům na síť a skvělým kraťasům udržela. Poprvé od návratu po mateřské tak porazila hráčku TOP 10 a to po setech 6-2, 3-6, 6-2.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full