Šok v Banja Luce! Novak Djokovič prohrál, končí i Lehečka

Obrovské překvapení se dnes zrodilo na mužském turnaji v Banja Luce. Světová jednička Novak Djokovič dnes překvapivě neprošel do semifinále turnaje. Padl ve dvou setech s krajanem Dušanem Lajovičem.

Životní výhra srbského tenisty

Novak Djokovič odehrál v Bosně a Hercegovině svůj druhý letošní antukový turnaj. Na tom prvním v Monte Carlu neudržel nadějné vedení a prohrál s Lorenzem Musettim v osmifinále.

Ani tento týden v Banja Luce se nepředvedl v nejlepší formě. Hned v prvním kole musel otáčet průběh utkání proti osmnáctiletému Lucovi van Asschemu. Toho porazil po setech 6-7, 6-3, 6-2.

Dnešním soupeřem světové jedničky byl krajan Dušan Lajovič. Aktuálně 70. hráč světa v prvním kole porazil Filipa Krajinoviče a následně osmého nasazeného Gregoira Barrereho. Proti Novaku Djokovičovi odehrál své třetí utkání. Nikdy předtím jej nedokázal ani připravit o set.

Tento zápas byl ale jiný. O první sadě rozhodla devátá hra, kde Djokovič přišel o podání. Lajovič následně na svém servisu set uzavřel. V druhém dějství ani jeden z hráčů neztratil podání a rozhodoval tiebreak. Tam Novak Djokovič nevyužil dva setbally a zápas nakonec prohrál po setech 4-6, 6-7. Světovou jedničku porazil Srb poprvé v kariéře.

Zklamání pro české fanoušky

Turnaje v Banja Luce se zúčastnil také Jiří Lehečka. I on dnes odehrál svůj čtvrtfinálový zápas. V tomto utkání byl favoritem a očekávalo se, že si právě on zahraje v semifinále s Djokovičem.

Na tento zápas si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Nejenže do semifinále neprošla světová jednička, ale ani ta česká. Lehečka totiž prohrál po setech 5-7, 0-6 s Miomirem Kecmanovičem.