Soud Simony Halep se stále odkládá: Jak dlouho ještě musím čekat?

Zdroj fotky: Tennis Majors

Kvůli pozitivnímu testu na doping se Simona Halep od konce srpna nepředstavila na kurtech. Rumunka tvrdí, že je nevinná. Zatím ale nedostala šanci své tvrzení prokázat. ITF totiž datum soudu neustále posouvá.

Pozitivní dopingový test 

Simona Halep minulý rok zaznamenala zajímavé výsledky. Postoupila do semifinále ve Wimbledonu a vyhrála turnaj v Torontu. Rumunka se navíc vrátila do TOP 10. Po US Open ale přišel šok. Dopingové testy odhalily v krvi Simony zakázanou látku roxadustat, která se používá při léčbě chudokrevnosti.

Sama Rumunka ve svém vyjádření k situaci sdělila, že o této látce nikdy předtím neslyšela.„Byla jsem v šoku, když mi vyšel pozitivní test, protože jsem ani nevěděla, co je to za látku,“ řekla v rozhovoru pro Tennis Majors, kde informovala o průběhu celé kauzy.

„Cítím potřebu promluvit ke svým příznivcům, protože vím, že chtějí vědět, proč můj případ trvá tak dlouho."

Proč řešení případu trvá tak dlouho?

Rumunka chce prokázat svou nevinu. Na pomoc tak pozvala odborníky, aby se o Roxadustatu dozvěděla více. Ti zjistili, že její vzorek byl kontaminován a z toho důvodu byl výsledek pozitivní. O tomto zjištění Rumunka informovala ITF, která ale vše popřela. Jedinou šancí, jak celý případ vyřešit, je soud. I tohle řešení ale Mezinárodní tenisová federace zatím bojkotuje.

Poprvé měla hráčka před soud předstoupit již 28. února. Kdyby se prokázala nevina, stihla by turnaj v Indian Wells. ITF ale požadovala více času. Líčení se tak odložilo až na 24. března. Nekonalo se ale ani v tento den.

„Nesouhlasila jsem s tím, protože pravidla říkají, že hráč, který je dočasně suspendován, má nárok na urychlené jednání,“ informovala zklamaná Simona Halep. Bývalá světová jednička mezitím stihla podstoupit dalších deset testů. Všechny z nich přitom vyšly negativně.

"Nežádám o zvláštní zacházení. Jen chci být posouzena u tribunálu. Jak dlouho tohle celé ještě bude trvat?“ smutní vítězka dvou grandslamů. Otazník totiž visí i nad dalším datumem slyšení, které je stanovené na 24. května. Podle informací bude zrušeno stejně jak všechna předchozí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Simona Halep (@simonahalep)

„Bude složité se vrátit, zvláště v mém věku. Je těžké promrhávat všechny ty dny, týdny a měsíce. Čím déle nemůžu hrát, tím větší riziko je, že se pak zraním. Udělám ale vše proto, abych tomu zabránila a dostala se zpět na vrchol,“ informovala své fanoušky, kteří věří v její nevinu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full