Stan Wawrinka: Nikdy jsem nesnil o vítězstvích na Grand Slamech

Zdroj fotky: Getty Images

Stan Wawrinka ve své kariéře získal tři grandslamové trofeje. Triumfoval všude kromě právě probíhajícího Wimbledonu. Navíc v době, kdy tenisu pevnou rukou vládla velká trojka: Rafael Nadal, Roger Federer a Novak Djokovič. Splnily se mu tak dětské sny? Nikoliv. Nikdy se mu o takových úspěších ani nezdálo.

Stan Wawrinka ukázal, že z něj může být skvělý hráč už v juniorech. V roce 2003 zvítězil na juniorském Roland Garros a v žebříčku mladíků mu patřila nejvýše 7. příčka. Na výrazný úspěch v dospělácké kategorii však čekal dlouho. Průlom přišel až v sezóně 2013, během níž oslavil 28. narozeniny.

Na Australian Open 2013 sice prohrál v osmifinále s Novakem Djokovičem, ale až 10:12 v pátém setu a na US Open tentýž rok došel poprvé do semifinále, kde mu v pěti setech vystavil stopku opět Srb. Wawrinka si však dokázal, že může porazit kohokoliv. "Hraju nejlepší tenis kariéry. Jsem sebevědomý, silný psychicky. Věřím si proti kterémukoliv soupeři," komentoval své tehdejší rozpoložení hráč s přezdívkou Stan The Man. V dubnu taktéž angažoval jako nového trenéra bývalou světovou dvojku Švéda Magnuse Normana, který se v následujících letech podepsal pod Švýcarovy největší tituly.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený The Players' Tribune (@playerstribune)

"Pořád si nejsem jistý, jestli nesním"

Na Australian Open 2014 už přemožitele nenašel. Ve finále si poradil s Rafaelem Nadalem a získal tak první grandslamovou trofej. Zajímavé na jeho cestě za vítězstvím bylo, že ve čtvrtfinále opět musel do pěti setů s Novakem Djokovičem. Devět ku sedmi rozhodující sadu vyhrál a vrátil mu tak dvě předešlé grandslamové porážky.

V současnosti dvacetinásobného vítěze grandslamových turnajů musel přemoci i při svých dalších vavřínech na podnicích velké čtyřky. Tehdy vždy ve finále, na French Open 2015 a na US Open 2016.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Skromný kluk

V dnešní době mnoho mladých tenistů sní o tom, že se stanou světovou jedničkou a budou vyhrávat Grand Slamy. Jenže to se povede jen těm nejlepším z nejlepších. Stan Wawrinka, bývalá světová trojka, však v nedávném rozhovoru poodhalil, že to měl v mládí jinak.

"Když jsem v osmi letech začal hrát tenis, nikdy jsem nesnil o tom, že vyhraji Grand Slamy. Ty byly pro mimořádné hráče. Já jsem byl pouze kluk ze švýcarské farmy. V žácích jsem taktéž nepatřil k nejlepším v mé věkové kategorii. Nikdy jsem nevyhrál švýcarský národní šampionát v juniorských kategoriích. Všechno, co jsem chtěl, bylo stát se profesionálem. Byl bych tehdy šťastný, kdybych se jednou dostal do TOP 100. Pouze moji rodiče věřili, že bych to mohl dotáhnout dál, ale rodiče vždy věří, že jejich dítě je nejlepší."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full