Šťastný talisman. De Minaur našel svého superfanouška

Zdroj fotky: Getty Images

Sport nabízí krásné příběhy. Jeden z nich zažívá i mladý francouzský fanoušek Paul, který během Roland Garros podporuje Alexe de Minaura. Australan se se svým fanouškem spojil a vyjádřil mu velký vděk za jeho podporu.

Ve třetím kole pařížského grandslamu se Alex de Minaur střetl s německým soupeřem Janem-Lennardem Struffem. Duel, který byl několikrát přerušen deštěm, se proměnil v čtyřsetovou bitvu, kde Alexovi pomohl nejen jeho talent, ale i hlasitá podpora malého Paula. S každým získaným bodem se Paul radoval, jako by šlo o jeho vlastní triumf.

Jeho přítomnosti si všiml i rodák ze Sydney, který po zápase fanouška pevně objal a daroval mu ručník. „Díval jsem se na něj a říkal jsem si, že kdybych byl fanoušek, asi bych byl už dávno doma, protože tam byla zatracená zima. Nechápu, co ten kluk dělal, ale on mi neskutečně pomohl. Potom jsem ho musel obejmout. Bylo to úžasné. Vážím si toho kluka. To, že strávil deset hodin na kurtu v mrazu a pumpoval mě, mě potěšilo. Jsem rád, že jsme společně dokázali vyhrát,“ přiznal Australan. „Normálně bych mu dal všechno, co v tašce mám. V emocích jsem moc nepřemýšlel, ale on si zasloužil úplně všechno, co by chtěl. Rakety, boty, cokoliv.“

Šťastný talisman pomohl i během duelu s Medveděvem

Po zápase obletělo video malého fanouška všechny sociální sítě a Australan se rozhodl svůj talisman najít, aby mohl navštívit další zápas. To se nakonec podařilo a Paul se neztratil ani na kurtu Suzanne-Lenglenové, kde byl opět hodně slyšet a dotáhl svého idola k výhře nad favorizovaným Medveděvem.

„Podařil se mu zázrak. Možná ho budeme muset vozit každý týden na turné! Našli jsme ho zřejmě díky krásnému světu sociálních sítí... bylo skvělé ho vidět v publiku. I na tom velkém kurtu jsem ho slyšel po každém odehraném míčku,“ popsal pětadvacetiletý tenista.

Paul, společně se svými přáteli a trenérem, se stal nejen svědkem Alexova úspěchu, ale i jeho součástí. „Myslím, že se mnou bude zítra odpočívat během mého tréninkového dne a samozřejmě přijde i na další zápas,“ prozradila světová jedenáctka.

Alex de Minaur, který dosud na Roland Garros nepřekročil druhé kolo, nyní slaví postup do čtvrtfinále a vyrovnává tak svůj nejlepší grandslamový výsledek. Předtím dosáhl čtvrtfinále pouze na US Open v roce 2020, kdy ho v rozletu zastavil pozdější šampion Dominic Thiem.

Bude Paulova magie fungovat i ve čtvrtfinálovém souboji s Alexandrem Zverevem? Odpověď přijde již tuto středu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full