Štědrý Wimbledon! Pro tenisty je nachystaná rekordní suma

Zdroj fotky: Getty Images

Už za několik dní začne třetí major sezóny a tím je Wimbledon. Pro letošní 136. ročník se celková výhra zvýšila na 44 700 000 liber. Tato částka je historicky nejvyšší, jelikož minulý ročník měl dotaci pouze 40 350 000 liber.

Vítězové mužské a ženské dvouhry si vydělají 2 350 000 liber. Hráč a hráčka na druhém místě dostanou 1 175 000 liber a první poražení získají pouze 55 000 liber.

Obhájci trofeje

V letošním ročníku budou titul obhajovat Novak Djokovič a Elena Rybakinová. V mužském finále se utkal Srb Djokovič s Australanem Nickem Kyrgiosem. Zápas o titul trval přes 3 hodiny a diváci sledovali čtyřsetovou bitvu s výsledkem 4:6, 6:3, 6:4 a 7:6 pro srbského tenistu. Pro Novaka to byla sedmá wimbledonská trofej, kterou se zařadil na druhé místo statistik po bok Williama Renshawa a Peta Samprase. Po Björnu Borgovi, Petu Samprasovi, Rogerovi Federerovi a Rafaelu Nadalovi se stal pátým tenistou otevřené éry, který má čtyři tituly z jediného grandslamu v řadě.

Ženské finále si zahrála Kazaška Rybakinová s Tunisankou Ons Džabúrovou. Třísetová bitva trvala přes hodinu a 40 minut s výsledkem 3:6, 6:2 a 6:2 pro Elenu. Byla to její premiérová trofej z velké čtyřky při její druhé účasti na Wimbledonu. Navíc se Rybakinová stala první šampionkou grandslamové dvouhry z Kazachstánu.

Čeští zástupci

Do kvalifikačních bojů nastoupí 3 muži a 4 ženy. Konkrétně to jsou Tomáš Macháč, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Brenda Fruhvirtová, Sára Bejlek, Lucie Havlíčková a Barbora Palicová. Pro muže začne kvalifikace už 26. června a o den později pro ženy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Wimbledon (@wimbledon)

Hlavní soutěž poběží od 3. července a v prvním kole se můžeme těšit na 13 hráčů z České republiky. Mezi ženami je to Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová, Karolína Plíšková, Marie Bouzková, Linda Nosková, Kateřina Siniaková, Linda Fruhvirtová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Barbora Strýcová. U mužů máme pouze dva zástupce, a to Jirku Veselého a Jirku Lehečku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full