Stefanos Tsitsipas: Přeji Jiřímu všechno nejlepší do budoucna, je to kvalitní hráč

Zdroj fotky: Getty Images

Stefanos Tsitsipas naplňuje roli jednoho z favoritů turnaje. Ve čtvrtfinále Řekovu skvělou hru pocítil Jiří Lehečka. Český mladík prohrál ve třech setech a skončila tak jeho pohádková cesta turnajem. Tsitsipase naopak čeká semifinále s Karenem Khachanovem.

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas, který má zkušenost i se samotným grandslamovým finále, byl proti rodákovi z Mladé Boleslavi jasným favoritem. Jirka Lehečka na letošním ročníku Australian Open vůbec poprvé vyhrál zápas na Grand Slamu a přes tři nasazené hráče dokráčel až do čtvrtfinále, kde byl jeho soupeř během své kariéry už pětkrát a v letech 2019, 2021 a 2022 právě v dějišti aktuálního Grand Slamu v Melbourne.

Rozhodujícím momentem byl tiebreak druhého setu

První set ke smůle Jiřího Lehečky rozhodlo úvodní ztracené podání. Od té doby si oba hráči svůj servis drželi a Tsitsipas se tak ujal vedení 6:3. Ve druhém setu se Jirka do svého podání ještě více obul a přiblížil se koncentrovanému výkonu opírajícímu se o skvělá čísla z osmifinálového duelu s Augerem-Aliassimem. Po prvním podání opět získával kolem 85 % bodů. Díky těmto číslům nemusel čelit jediném brejkbolu. Naopak on sám měl ve čtvrtém gemu hned pět možností vzít Řekovi servis. Bohužel se mu to nepovedlo a rozhodoval tiebreak. Ten zvládla světová čtyřka s bravurou a poměrem 7-2 ho získala na svou stranu.

Ve třetím setu za stavu 3:3 se Jirka ujal vedení 40-0 v gemu na returnu. Ani jednu ze tří možností ke zdárnému konci nedovedl a přišel o poslední možnost zvrátit vývoj utkání. Tsitsipas v zápase odvrátil všech osm brejkbolů (celkově na turnaji odvrátil 43 brejkbolů ze čtyřiceti devíti). Za stavu 4:5 se nejlepší tenista v historii Řecka dopracoval k mečbolu, který proměnil.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Zápas málem skončil předčasně

Na US Open 2020 trefil Novak Djokovič po jedné z výměn lajnovou rozhodčí a zápas 4. kola s Pablem Carreňem-Bustou pro něj skončil. Stefanos Tsitsipas tuto chybu mále zopakoval, když jen těsně nezasáhl sběračku míčků. Pokud by se tak stalo, rozhodčí na umpiru by neměl jinou možnost než Řeka diskvalifikovat a poslat dále Lehečku.

"Toho sběrače jsem viděl. Jsem profesionální tenista, samozřejmě jsem na něj nemířil. Jen jsem míček odpálil do zdi, sběrač byl podle mě ještě docela daleko. I tak jsem to neměl dělat, nejsem za to na sebe pyšný, ale přemohla mě frustrace," zmínil Stefanos Tsitsipas po utkání.

Slova chvály na adresu českého mladíka

"Byl to velmi náročný třísetový zápas, jeden z nejtěžších, které jsem na turnaji dosud odehrál. Myslím si, že Jiří zahrál skvělý turnaj. Je to někdo, kdo začal hrát výborně v nedávné době a přeji mu všechno nejlepší do budoucna, protože je kvalitním hráčem," zmínil v pozápasovém rozhovoru s Jimem Courierem.

"Teď to hodně bolí. Potřebuji si dát nějaký čas, abych mohl říct, jakou mám radost z celého turnaje"

"Bylo to velmi blízko, ale zároveň velmi daleko. Tsitsipas na začátku působil jako lepší a zkušenější hráč. Začal s větším klidem, byl taky přímočarý v tom, co chce udělat. Jediný brejk mě pak stál první set. Druhá sada měla od nás obou opravdu dobrou úroveň. Bylo hodně momentů, kdy jsem ho trápil a dostal pod tlak i na jeho podání," řekl po prohraném zápase český tenistka, který se v novém vydání žebříčku posune do TOP 40.

 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full