Stephensová otevřela citlivé téma. Bojuje proti obtěžování na sociálních sítích

Zdroj fotky: Getty Images

Šampionka z US Open 2017 Sloane Stephensová přednesla během návštěvy Bílého domu velmi motivující řeč. Devětadvacetiletá Američanka se rozpovídala o obtěžování nejen na sociálních sítích. Čin své kolegyně ocenila i bývalá světová jednička Chris Evertová.

Sloane Stephensová se na okruhu WTA objevuje pravidelně od roku 2009. To je hodně dlouhá doba na to, aby si zvykla na všechny věci, které se ke kariéře úspěšného sportovce pojí. Ne vždy je to však jednoduché. O situacích, se kterými se setkává většina profesionálních sportovců, vyprávěla v Bílém domě. Do sídla americké vlády ji pozvala viceprezidentka Kamala Harrisová.

Po prohlídce jedné z nejznámějších budov ve Washingtonu se dvojnásobná grandslamová finalistka pustila do inspirativní řeči. „Mnoho z vás si mě možná nejprve spojí s tím, že jsem profesionální tenistka. To sice je moje každodenní práce, ale nejsem pouze tenistka. Jsem dcera, sestra, manželka a jsem víc než sportovkyně, víc než nálepka,“ začala svůj proslov.

„Lidé, kteří mě kontaktují online si neuvědomují, že jsem taky jen člověk. Snaží se mě obtěžovat, ubližovat mi. Je jedno, jestli vyhraju, nebo prohraju, vždy se v online světě najde někdo, kdo nebude spokojený a dá mi to hodně jasně najevo,“ pokračovala někdejší světová trojka.

A právě obtěžování a nátlak v online světě ovlivnil tenistku i v jejím životě. „Byly dokonce chvíle, kdy jsem po prohře odcházela z kurtu zděšená. Vůbec jsem nepřemýšlela nad tenisem, ale bála jsem se odemknout telefon,“ svěřila se. S tímto problémem se svěřila už před pěti lety, kdy vyhrála US Open. Kvůli pravidelnosti a intenzitě těchto incidentů se bojí, aby se to všechno nepřehouplo do reality.

Pronásledování však není problémem jen pro Stephensovou

„Poté jsem si vzpomněla na ostatní sportovce. Hlavně na ty, kterým nikdo zprávy nefiltruje. Co oni? Co ti mladí chlapci s mladými dívkami, kteří se bojí, že jim někdo ublíží? Co když to dojde tak daleko, že si ublíží oni sami?“ pokračovala Stephensová ve svém projevu. „Teď jsem tu pro ně.“

„Doufám, že když si vyslechneme příběhy všech těchto lidí a spojíme se, tak se můžeme postarat o to, aby se něco změnilo,“ dokončila svůj proslov.

Na návštěvu Bílého domu i projev rodačky z Floridy reagovala Chris Evertová. Osmnáctinásobná grandslamová šampionka velmi kvitovala činy členky elitní padesátky světového žebříčku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full